Opinie uczestników

ZF Polpharma SA, Mistrzowie Polski TFC Global Challenge 2019

Zespół w składzie: Alena Mankevich Vice-Prezes ds. sprzedaży TFC, Łukasz Derkacz Vice-Prezes ds. łańcucha dostaw TFC, Agata Polaszewska Vice-Prezes ds. zakupów TFC, Marcin Glaza Vice-Prezes ds. operacji TFC, Szymon Bączkowski obserwator

„Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do swojego mieszkania, a tam nic nie jest tam gdzie być powinno. W korytarzu stoją niepootwierane przesyłki kurierskie i tak naprawdę nie ma ich gdzie wypakować, bo kupiliśmy za dużo niepotrzebnych szpargałów. Lodówka jest pełna, jednak terminy przydatności do spożycia pozostawiają wiele do życzenia. Na kuchence stoi przygotowany obiad, którego czasy świeżości również już dawno przeminęły. Domownicy chodzą naburmuszeni, bo są głodni i denerwuje ich wszechobecny bałagan. Powyższy opis pokrótce oddaje stan naszej wirtualnej firmy w momencie, gdy powierzono nam jej restrukturyzację.”
Szymon Bączkowski

DELL Products, Mistrzowie Polski TFC Global Challenge 2018

Zespół Dell Products Poland to najlepszy zespół z Polski w rozgrywkach 2018, zakwalifikował się do światowego finału (Global Final) w Mediolanie.

Veni Vidi Vici! Po sześciu tygodniach nieustannej analizy danych cel został osiągnięty - jesteśmy Mistrzami Polski. Na początku chciałbym podziękować zespołowi, za to, że mimo codziennych obowiązków, które każdy z nas musiał wykonywać podczas trwania symulacji, udało nam się poświęcić odpowiednią ilość czasu na rozgrywkę. Moim zdaniem właściwe zarządzanie czasem to połowa sukcesu. Druga połowa należy od decyzji, a te które podejmowaliśmy na przestrzeni rund LIVE, mimo wcześniejszych analiz, były dość ryzykowne. W dodatku nie zawsze byliśmy zgodni co do proponowanych rozwiązań. Na szczęście chłodna kalkulacja w połączeniu z odpowiednimi obliczeniami i odrobiną szczęścia, pomogły nam uzyskać najlepszy wynik w kraju i czwarty na świecie. Nie jesteśmy jednak w 100% usatysfakcjonowani, dlatego w Mediolanie interesuje nas tylko zwycięstwo. Teraz musimy odrobić pracę domową, by jak najlepiej przygotować się do finałów światowych. Do zobaczenia w Mediolanie!

Dominik Płóciennik, Quality Senior Specialist

Bell PPHU, Mistrzowie Polski TFC Global Challenge 2017

Bell PPHU to najlepszy zespół z Polski w rozgrywkach 2017, zakwalifikował się do światowego finału (Global Final) w Lizbonie.

Naszym pierwszym kontaktem z symulacją The Fresh Connection była interaktywna prezentacja podczas jednej z konferencji organizowanych przez MPM Productivity Management. Już wtedy podjęliśmy decyzję o starcie w zawodach. Rozpoczęliśmy jednak od rozegrania rundy demonstracyjnej, osobno przez każdego z członków zespołu. Nie konsultując ze sobą strategii podjęliśmy wspólną rywalizację, co dostarczyło nam mnóstwa emocji, jednocześnie bardzo mocno pobudzając nasze pragnienie walki w zawodach. Rundy treningowe wykorzystaliśmy do testowania różnych strategii i ustawień oraz poznawania mechanizmów działania symulatora. Po dwóch słabych rundach dopiero w ostatniej osiągnęliśmy pozytywny ROI. Z ogromną ekscytacją oczekiwaliśmy rozpoczęcia właściwych eliminacji.

SPX Flow Technology Poland, Mistrzowie Polski TFC Global Challenge 2016

Zespół zakwalifikował się do światowego finału w Miami.

„Do zawodów podeszłam z dużą rezerwą. Tym bardziej, że na podium stanęli już wcześniej koledzy z naszej firmy.
W czasie ich zmagań gra mocno mnie zaciekawiła i rozważałam udział w kolejnej edycji. Wahałam się jednak bardzo długo i ostatecznie trochę los pomógł mi w podjęciu decyzji. Dziś, z perspektywy oceniam – jednej z lepszych decyzji.
Początek był trudny… Im bardziej wchodziłam w szczegóły, tym mniej wiedziałam. Z każdą kolejną próbą - po wspólnych rozmowach, analizach -gra stawała się bardziej czytelna. Ba, wciągająca … Pamiętam niejedną noc spędzoną na weryfikacji danych, analizach i wertowaniu pomocy naukowych, podczas gdy domownicy smacznie spali. Chwile zwątpienia też były…
Natomiast, zawsze wierzyłam w siłę zespołu, a szczególnie w dobrą energię tego, który stworzyliśmy   z kolegami. Choć początkowo się z nimi nie zgadzałam. Nastąpiła szybka weryfikacja naszych potrzeb, oczekiwań, ustalenie strategii i wówczas wszyscy już wiedzieliśmy, w którym kierunku idziemy.
Bardzo pomogła nam mocna koncentracja na celu i konsekwencja w działaniu.
Dziękuję kolegom za zaproszenie do zespołu.
Przede wszystkim jednak - dziękuję za olbrzymi wkład, pozytywną energię i wolę walki.”
Agnieszka Reich-Burzyńska

PKN ORLEN, Mistrzowie Polski TFC Global Challenge 2015

Zespół zakwalifikował się do światowego finału (Global Final) w Amsterdamie.

Przystępując po raz drugi do rozgrywek spodziewaliśmy się podobnych wyzwań jak w poprzedniej edycji, czyli przede wszystkim koncentracja na zarządzaniu ryzykiem po stronie dostaw surowców i optymalizacja całego łańcucha w celu maksymalizacji przychodów. Prawdę mówiąc ta wizja nie wzbudzała w nas specjalnych emocji, szczególnie, że roku temu osiągnęliśmy całkiem dobry wynik i mieliśmy świadomość jak sprostać tego typu wyzwaniom. Tymczasem, o ile pierwsza runda jeszcze była dość spokojna, to to co się stało w drugiej rundzie było kompletnym zaskoczeniem. Możliwość kilkukrotnego przeskalowania działalności firmy w wyniku dostępu do dodatkowych dużych rynków i konieczność zdefiniowania sposobu ich zaopatrywania okazały się niesamowitym wyzwaniem, a poziom zaangażowania i emocji jaki przy tym wyzwoliliśmy były jeszcze większe niż w poprzedniej edycji. 

SPX Flow Technology, The Fresh Connection World Champion 2014

SPX Flow Technology to najlepszy zespół z Polski w rozgrywkach 2014, zakwalifikował się do światowego finału (Global Final) w Dubaju.

Zespół SPX Flow Technology Poland w składzie: Dariusz Maciejewski, Dariusz Młodzikowski, Piotr Gugała, Sławomir Stańczak zajął pierwsze miejsce w międzynarodowych rozgrywkach TFC 2014 z wynikiem ROI 43,3% uzyskując tytuł

„The Fresh Connection World Champion”!

Kiedy pierwszy raz zasiadaliśmy do symulatora The Fresh Connection w wersji Demo aby go poznać i przygotować się do eliminacji, byliśmy pod olbrzymim wrażeniem kompleksowości tego narzędzia, ilości zależności oraz ich siły wpływu na wyniki finansowe „naszej” firmy. Wrażenie zostało tylko spotęgowane podczas rozgrywek krajowych.

Krok po kroku, budowaliśmy różne scenariusze jakie mogłyby wystąpić, gdy poszczególne parametry ustawimy w najbardziej pożądany sposób przez każdego z V-ce Dyrektorów. Z dnia na dzień otrzymaliśmy przecież, co prawda wirtualny ale zawsze, awans do rangi członków Zarządu. Każdy z nas chciał wypaść oczywiście najlepiej. Niestety każdy z proponowanych scenariuszy okazywał się kompletną klęską, po jego dogłębnym zanalizowaniu. Pierwsza nauka jaka płynie z dowolnej, choćby jednej rundy TFC jest taka, że cel firmy można osiągnąć tylko jako zespół – nigdy natomiast nie uda się daleko zajść jeśli tylko jedna funkcja w firmie będzie przodować. Na dowód tej tezy można przytoczyć indywidualne rankingi z rozgrywek on-line, kwalifikujących do finału. Otóż nie znaleźliśmy w pierwszej piątce rankingów indywidualnych (np. wśród VP Sales czy Purchasing) członków zespołów, które zajęły najwyższe noty globalnie. Już podczas eliminacji dotarło do nas, że największą przeszkodą w osiągnięciu celu TFC jakim jest najwyższy poziom ROI, są silosy organizacyjne.

Uczestnicy zawodów z Polski 2013-2019 i ich opinie:

Patroni medialni Global Challenge SCM - The Fresh Connection. Amsterdam 2020.

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami