Opinie uczestników
Global Challenge TFC

Lotos Oil

„Jestem niemal przekonany, że każdy co najmniej raz powiedział lub pomyślał sobie, że gdyby to od niego/niej zależało, to wszystko w firmie chodziłoby jak w szwajcarskim zegarku. Zakupy byłyby tanie, a do określenia poziomu jakości zamawianych surowców trzeba by wymyśleć nową skalę.

Zapasy byłyby optymalne, tak bardzo, że niczego nie byłoby za dużo, ale wszystko byłoby zawsze pod ręką. Produkcja, bez dwóch zdań, niemalże bezkosztowa, osiągająca wzorcowe wydajności bez jakichkolwiek awarii i problemów. A handel? Klienci wysyłaliby stuprocentowo trafne prognozy, akceptowali krótkie terminy płatności i tańczyli, tak jak im zagrane. Wszystko właśnie tak, jak „powinno” być. Oczywiście, aż tak jaskrawymi barwami nikt nie rozumuje, aczkolwiek gdyby rozebrać te zdania na fragmenty to można napotkać bardzo częste poglądy pewnych działów organizacji, na temat innych. Dlaczego? Ponieważ trawa wydaje się być zawsze bardziej zielona po drugiej stronie.

Co to ma wspólnego z naszymi zmaganiami w TFC? A no bardzo wiele, ponieważ udział w rozgrywkach pozwolił na porządne skonfrontowanie wyobrażeń z rzeczywistością, która odzwierciedlona była w dokładnej symulacji.

Dla naszego zespołu rezultaty uczestnictwa w takiej symulacji mają dwa oblicza. Pierwsze w formie wynikowej, zwanej inaczej ROI, z którego do końca nie byliśmy zadowoleni, ale który z racji swojej wirtualnej natury mimo wszystko był drugorzędny, jeśli chodzi o wartość dodaną do rzeczywistości. Drugie w formie bardzo dużej ilości analiz, wspólnych dyskusji i co najważniejsze wniosków, które w ujęciu organizacji są niemalże nieocenione, ponieważ przypłacone były poświęconym czasem i jedynie wirtualnym ROI, aniżeli rzeczywistym. Nasze zmagania w symulatorze przechodziły swoje wzloty i upadki, sukcesy i porażki, ale jak w każdym projekcie ważnym było dla nas to, aby nie działać pochopnie i wyciągać wnioski z każdych kolejnych decyzji.

„Sama organizacja i asertywność w cyklicznych spotkaniach zespołu była również niezłym wyzwaniem logistycznym ponieważ każdy z nas ma mnóstwo obowiązków zawodowych, życie prywatne i kilka godzin na codzienny sen (przy tej okazji ukłon w stronę SPX Flow Technology za niesamowite zaangażowanie i poświęcenie oraz osiągnięte wyniki). Niemniej jednak spotykaliśmy się w miarę regularnie i na bieżąco wymienialiśmy się poglądami, a te kilka tygodni zmagań, w naszym odczuciu, przeniosło nas wszystkich na zupełnie inny poziom świadomości w zarządzaniu organizacją i łańcuchem dostaw.

Podsumowując, dzięki swojej interaktywnej i nowatorskiej formie udział w symulatorze TFC jest niepodważalnie jednym z najlepszych sposobów zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów dla każdego członka kadry w organizacji, a firma MPM jako dostawca tego rozwiązania na terenie naszego kraju doskonale sprawdza się w roli przewodnika.”

Michał  Tyburski, Specjalista ds. Łańcucha dostaw, Lotos Oil oraz zespół w składzie:

Joanna Gudebska - Szef Biura Optymalizacji Produkcji

Artur Gromadkiewicz - Kierownik Oddziału Produkcyjnego Gdańsk

Piotr Górski - Szef Biura Zakupów

 

VP Sales (na co dzień Szef Biura Optymalizacji Produkcji):

Wyjątkowo ciekawe doświadczenie. Zwłaszcza możliwość kierowania obszarem innym niż w rzeczywistości pozwala na pełniejsze zrozumienie ciągu przyczynowo skutkowego w prowadzeniu przedsiębiorstwa.”

 

VP Purchasing (na co dzień Szef Biura Zakupów):

„Firma oferująca soki owocowe stała się tematem niezmiernie ciekawych, twórczych i nietuzinkowych dyskusji. Produkt ma przystępną formę gry strategicznej dodatkowo okraszonej nutą współzawodnictwa online z innymi zespołami.”

 

VP Operations (na co dzień Kierownik Oddziału Produkcyjnego):

„Rundy treningowe zaproponowanej gry utwierdziły mnie w przekonaniu, że w firmie produkcyjno-handlowej jedną z najważniejszych rzeczy jest współpraca wszystkich pionów oparta na pełnej komunikacji.

Sama gra jest bardzo realnym symulatorem, w którym dzięki licznym raportom można szybko określić stan bieżący w poszczególnych pionach oraz sprawniej określić jakie ruchy należy poczynić w firmie aby zoptymalizować jej funkcjonowanie.

Rundy treningowe przebiegły pomyślnie dla naszego zespołu i to napełnia optymizmem z dwóch powodów:

  1. Doświadczenie i wiedza jaką posiadamy jest wykorzystywana w naszej pracy codziennej
  2. Zwiększa się nadzieja na uzyskanie dobrego wyniku w Global Challenge.”

 

VP Supply Chain (na co dzień zwyczajny Specjalista ds. Łańcucha Dostaw):

„Z The Fresh Connection miałem już do czynienia przy okazji jednego ze szkoleń organizowanych przez firmę MPM i, tak jak podejrzewam wielu innych, z miejsca uznałem to za świetny poligon nie tylko do bezpiecznego testowania różnych parametrów i ich wpływu na organizację, ale także jako świetne narzędzie zarówno do integracji zespołu jak i symulacji zwykłego job rotation. Takie argumenty, a mimo wszystko jest ich znacznie więcej, powinny przekonać każdego managera do, co najmniej, rozważenia opcji wzięcia udziału w zabawie jaką jest symulator TFC.”

Jako grupa bawiliśmy się super i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych etapów zabawy.

Zespół Lotos Oil

Uczestnicy zawodów z Polski 2013-2022 i ich opinie:

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn