Praktyczne
szkolenia SCM

eSCM - Sprawdzone szkolenie w nowej e-learningowej formie

FSC - Focused Supply Chain

Proponujemy spojrzenie na łańcuch dostaw z perspektywy zintegrowanego planowania poprzez udział w szkoleniach bazujących na wielu latach doświadczeń konsultantów MPM.
Programy szkoleniowe Focused Supply Chain powstały z zamiłowania do eksperymentowania z różnymi rozwiązaniami, narzędziami, koncepcjami czy ideami zintegrowanego planowania.

Cykl ten mocno stawia na aspekt wdrożeniowy.  Szkolenia i ich sesje opierając się na najlepszych praktykach zebranych przez APICS* ułożone są wg wzorcowego planu wdrożenia i bazują na rozbudowanych case study i ćwiczeniach. Uwzględniają również najnowsze trendy w zarządzaniu łańcuchem dostaw, takie jak np. Teoria Ograniczeń. Podejście takie umożliwia rozwinięcie tego, co zdecydowana większość firm najwyżej ceni w prowadzonych przez nas szkoleniach - ich praktyczności.

Biorąc udział w tych szkoleniach zdobywasz możliwość wdrożenia pozyskanej wiedzy po szkoleniu, pomogą Ci w tym wzorcowe plany wdrożeń, checklista ABCD do samooceny przedsiębiorstwa (zbudowana na bazie wytycznych organizacji Oliver’a Wight’a, która wspiera wdrożenia zintegrowanego planowania MRPII/ERP) i inne narzędzia uzyskane w trakcie i po szkoleniu.

W cyklu szkoleniowym poświęconym planowaniu w produkcji i logistyce znajdują się szkolenia począwszy od wprowadzenia w tematykę łańcucha dostaw, poprzez kolejne elementy pogłębiające wiedzę, takie jak planowanie S&OP, MPS, zarzadzanie zapasami, harmonogramowanie produkcji aż po tematykę budowania strategii biznesowej i operacyjnej:

SCM | Supply Chain Management - Zarządzanie Łańcuchem Dostaw
MPP | Master Planning Policy - Planowanie: S&OP i MPS
IMP | Inventory Management Policy - Zarządzanie Zapasami
PSC | Production Scheduling & Control - Harmonogramowanie i Sterowanie Produkcją
BOS | Business & Operations Strategy - Strategia Biznesowa i Operacyjna

*Standard APICS wyrósł z praktyki – powstał po prostu z tego co działało. Obejmuje cztery etapy zarządzania łańcuchem dostaw: od strategii po wykonanie. Zasadnicza różnica między nimi to horyzont i szczegółowość planowania – im bliżej tym dokładniej. Chodzi o oddzielenie spraw pilnych od ważnych. Bez zachowania takiej hierarchii zazwyczaj priorytety się mieszają, narastają pożary a w konsekwencji to co pilne wygrywa z tym, co ważne. Firma nie realizuje swoich celów, a daje się unosić przypadkowym prądom. Narastają w przedsiębiorstwie konflikty i silosowość.

Zebrane przez APICS sprawdzone praktyki pozwalają odwrócić tę sytuację – w zarządzaniu przywrócony zostaje zdrowy rozsądek. Zapraszamy do tego świata!

Szkolenia z tego cyklu to autorskie praktyczne programy trenerów MPM ze wsparciem po szkoleniu; materiały polskojęzyczne zawierają m.in. wzorcowe plany wdrożeń. 

Jak wdrażać Procesy Planowania Zintegrowanego?

Niezadawalająca terminowość, zbyt wysokie zapasy, częsta zmiana planów i koszty tych zmian są codziennymi problemami doświadczanymi przez działy planowania. Powszechne jest rozczarowanie jakością prognoz, czy komunikacji ze sprzedażą, produkcją i zaopatrzeniem. By je zwalczyć firmy decydują się na znaczące inwestycje w systemy informatyczne, a także duże projekty konsultingowe. Wyniki są jednak bardzo rozczarowujące – sytuacja często nie ulega poprawie.
Co robić, by wreszcie sprawy pchnąć do przodu?

Skorzystaj z dobrych praktyk


W MPM Productivity Management koncentrujemy się na pomocy w usprawnieniu łańcucha dostaw poprzez szkolenia i coachingi zespołów planistycznych, szczególnie w zakresie wdrożeń czy optymalizacji. Zapoznaj się z proponowanymi ścieżkami szkoleń dla:

…jak i szeregu innych procesów i zadań SCM


 

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn