Opinie uczestników
Global Challenge TFC

Scanfil Poland

„The Fresh Connection z pewnością było jedną z najciekawszych przygód podczas naszej zawodowej kariery. Przystąpiliśmy do zawodów z dużym zaangażowaniem, ciekawością i obawami, co do naszych kompetencji względem międzynarodowej obsady zawodów. Nie mieliśmy praktycznie żadnego doświadczenia w tego typu rywalizacji, a jak się później okazało sesja treningowa była niewinną igraszką w porównaniu do właściwego etapu. Najważniejszym naszym doświadczeniem zdobytym podczas sesji treningowej, było całkowite przekonanie, iż jedynie współpraca, kompromis, schowanie własnych oraz działowych ambicji głęboko do kieszeni, są kluczem do osiągnięcia nadrzędnego celu, jakim było wyprowadzenie wirtualnego przedsiębiorstwa na zyskowne tory. Z takim nastawieniem przystąpiliśmy do gry szukając sposobu na pogodzenie oczekiwań naszych wirtualnych klientów z możliwościami prowadzonego przedsiębiorstwa. Byliśmy przekonani, że współpraca i otwarta dyskusja na temat mocnych i słabych stron poszczególnych obszarów firmy oraz skierowanie wszystkich wysiłków na sprostanie zawartym kontraktom, pozwoli na szybkie wyjście z kryzysu, tak by w kolejnych rundach zająć się dopieszczaniem procesów. Niestety, 9 maja o godzinie 12, nasze założenia zderzyły się z brutalną rzeczywistością,  a motywacja i wiara we własne umiejętności zrównane z ziemią. Nie poddaliśmy się i mimo nadwyrężonej dumy wstaliśmy z kolan i robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby zakończyć grę z podniesiona głową. I mimo, iż nie udało nam się wyjść na dodatni ROI mamy poczucie, że po pierwszej porażce krok po kroku zaczęliśmy podążać we właściwym kierunku .Na ostatnim spotkaniu zespołu zgodnie stwierdziliśmy, że chcielibyśmy spróbować swoich sił w kolejnej edycji. Z całą stanowczością polecamy grę wszystkim, którzy chcą zrozumieć istotę zależności między poszczególnymi działami i wpływie najmniejszych decyzji na końcowy sukces firmy w mocno dynamicznym otoczeniu.

Na koniec trochę osobistej refleksji. Gra uświadomiła mi, bądź utwierdziła mnie co do moich zawodowych słabości, ale tez nauczyła pokory i zmotywowała do pracy. Zrozumiałem również, jak wielką wartość dodaną ma ruszenie się za biurka, znad komputera z otwartymi excelowymi raportami i odwiedzenie obszaru, którym się zarządza. Ogromne ilości wskaźników w grze uświadomiły mi, jak ciężko znaleźć ten jeden właściwy, który może okazać się kluczem do sukcesu. Jestem pełen podziwu dla zwycięzców, którzy potrafili rozczytać raporty i znaleźć w nich wskazówki prowadzące do sukcesu.

Jako drużyna Scanfil dziękujemy za udział i - mam nadzieję-  do zobaczenia za rok!”

Dominik Danielewski, Logistic Process Manager, Scanfil Poland Sp. z o.o.

 

 1. Kluczem jest sprzedaż i satysfakcja klienta, bez tego nie ma co dopieszczać procesów, bo nie ma na to pieniędzy
 2. Kolejny czynnik sukcesu to umiejętność czytania miliona wskaźników, które dają obraz, gdzie jesteśmy
  i co jest nie tak, szczególnie w ujęciu globalnym, czyli nie patrzenie na własne podwórko, ale na całość firmy
 3. Gra pokazała, że ważny jest team work, ale wg mnie potrzebna jest osoba która czasem podejmie decyzję na zasadzie „bo tak”. Biznes to nie tylko excelle i wskaźniki, ale również odrobina szczęścia
  i ryzyka
 4. Świetna gra, dająca do myślenia, świetny trening na zrozumienie jak działa firma. Mogę częściej.

Z mojej perspektywy, najbardziej kluczowe w tej grze jest to, aby działać jako zespół. Buduje to duże zaufanie wzajemne i zrozumienie problemów, które istnieją w innych obszarach firmy. Działy to nie są samotne wyspy, ale jeden współzależny organizm, który istnieje tylko jako całość. Warto o tym pamiętać w momencie rozwiązywania codziennych problemów. Dodatkowo, gra nauczyła mnie większego szacunku i respektu dla innych działów i pomogła mi zrozumieć, jak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w rozwiązywaniu naszych wspólnych problemów. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem w tym wziąć udział.

Jesteśmy zadowoleni z udziału w zawodach. Było to ciekawe doświadczenie.

Najważniejsze doświadczenia to:

 • Konieczność szybkiego reagowania na zmiany
 • Znaczenie komunikacji pomiędzy poszczególnymi obszarami
 • Wpływ decyzji poszczególnych funkcji na wyniki pozostałych

Największą przeszkodą dla nas był aspekt organizacyjny – trudność zebrania całego zespołu w tym samym czasie i poświęcenie czasu tylko na to odcinając się od tzw. „bieżączki”. Myślimy, że na pewno moglibyśmy zrobić to lepiej wewnętrznie :).

Zespół Scanfil Poland

Uczestnicy zawodów z Polski 2013-2022 i ich opinie:

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn