Dla specjalisty

Problem 1

Zmniejsz zapas, ale utrzymaj zadowolenie klienta, zleć produkcję na wczoraj i wyczaruj komponenty, nie schodź z ceny, ale sprzedaj więcej.

W KONSEKWENCJI JESTEŚ MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM?

Chaos, walka o wskaźniki, znikąd pomocy i zrozumienia, każdy ciągnie w swoją stronę.

JAK WYBRNĄĆ Z TEJ SYTUACJI?

Spróbuj spojrzeć na cały łańcuch dostaw end to end, wyjdź ze swego silosa i zajrzyj do kolegi, rozmawiaj i współpracuj, poznaj wspólny cel.

Problem 2

Masz pomysł, ale czy on zda egzamin w rzeczywistości? Co lepiej – wyoutsorsować część zleceń na zewnątrz, czy uruchomić kolejną zmianę? Zmienić dostawcę na tańszego, ale z dłuższym czasem oczekiwania na dostawę, czy może ponegocjować z obecnym? Wydłużyć klientowi termin płatności, ale w zamian za co?

W KONSEKWENCJI JESTEŚ MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM?

Nie wiesz, jakie konsekwencje niosą za sobą poszczególne decyzje a ryzyko porażki jest zbyt duże i zwyczajnie nie opłaca Ci się ryzykować. Niczego nie zmieniasz, niczego nie tracisz, ale czy na pewno zagwarantuje to Twój rozwój? Ba, utrzymanie obecnego stanowiska pracy! Ale wciąż się boisz…

JAK WYBRNĄĆ Z TEJ SYTUACJI?

Nie wykorzystujesz nadarzających się szans, nowe możliwości są w zasięgu ręki, ale nie masz z kim za nie się zabrać, nowy rynek, nowy klient, a Ty wciąż stoisz w miejscu.

Problem 3

Wydawało Ci się, że samo się zapamięta. Samo się nauczy i samo w odpowiednim miejscu i czasie pojawi się, gdy będziesz miał problem, w którego rozwiązaniu ta „samo się” wiedza pomoże. Ale tak się nie dzieje.

W KONSEKWENCJI JESTEŚ MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM?

Szkolenia to nieraz ogrom wiedzy, ale szkoda Ci czasu, by zostać chwilę dłużej w biurze i wrócić do książek. Myśl, by wrócić do nich w zaciszu domowego spokoju nawet nie przychodzi Ci do głowy. W konsekwencji nie robisz z tym nic (albo niewiele) i wracasz do punktu wyjścia.

JAK WYBRNĄĆ Z TEJ SYTUACJI?

A czy wiesz, że adrenalina i emocje sprzyjają nauce? Że będziesz zrywać się w nocy, by być najlepszym, budzić kolegów i dzielić się pomysłami? Niemożliwe? A jeśli powiemy Ci, że w nagrodę za bycie najlepszym w tej nauce zabierzemy Cię na światowy finał, gdzie bęziesz walczyć o kurs SCM na MIT w Bostonie?

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami