Agility Planner

Praktyczny program wdrożeniowy

Jedyny program dla SCM stworzony z myślą o działaniach w niepewnych czasach i zmiennych warunkach rynkowych. Naucz się samodzielnie stawiać czoła dalszej części kryzysu i wygraj go wraz z całą swoją firmą!

Dziś podpisanie się pod jakimkolwiek planem wybiegającym dalej niż kilka dni, tygodni w przód jest przez większość porównywana z próbą samobójczą. Najpewniej – udaną.

 • podstawą planów są prognozy, które w dobie pandemii wyglądają na niemożliwe do zrobienia
 • wszyscy marzą o elastyczności, ale jej uzyskanie wymaga podjęcia decyzji o możliwym do zaakceptowania ryzyku, którego bez planów nie skalkulujesz
 • błędne koło się zamyka: planować się nie da, potrzebna elastyczność, dla której ryzyko trzeba kalkulować za pomocą planów…

Dla większości firm ten dylemat, w tej skali jest czymś nowym. Dla nas jest codziennością od ponad 20 lat. Pozwoliło to nam wypracować podejście, które efektywnie działa i które w całości lub części wdrażaliśmy u naszych klientów.

Program Agility Planner służy temu, byście możliwie samodzielnie potrafili stawić czoła dalszej części kryzysu. I wraz z całą swoją firmą go wygrali.


"APP to program oparty o zbalansowany cykl spotkań, gdzie teoria zderza się z praktyką, próbuje nakreślić możliwe scenariusze dla tych zagadnień, z jakimi każdy uczestnik mierzy się każdego dnia. Duża część programu skupia się na zebraniu i omówieniu danych, które są niezbędne podczas indywidualnych sesji coachingowych. To na nich, wspólnie z trenerami, dotarliśmy do sedna problemów oraz nakreśliliśmy możliwości wyjścia z kryzysu. Efekt przerósł oczekiwania, a działania podjęte po szkoleniu w krótkim czasie zaczęły przynosić wymierne korzyści dla firmy: stabilizacja lead time’u oraz poprawa jakości otrzymywanych prognoz."

Michal Subocz, Supply Chain Manager, Surgical Workflows, Getinge IC Production Poland Sp. z o.o.


"APP pomógł mi znaleźć sposoby na budzenie zaangażowania w proces S&OP. Przed wdrożeniem w życie sugestii trenerów MPM spotkania S&OP bywały dość jałowe w części za którą odpowiadałem. Na obecnych spotkaniach, dzięki odpowiedniemu zbudowaniu agendy, pojawiło się zainteresowanie i zaangażowanie ze strony uczestników, szczególnie ze strony osób odpowiedzialnych za sprzedaż, co niezwykle cieszy. Spectrum spraw zawsze jest szerokie, ale nauczyłem się dobierać tematy, tak aby przykuły uwagę. Prezentacji towarzyszą komentarze i dyskusja prowadząca do podejmowania ważnych decyzji, które pozwalają mierzyć się z obecnymi i przyszłymi wyzwaniami.

Wyjątkowość i efektywność Agility Planner Program bierze się z tego, że zdobywaną na bieżąco wiedzę można ćwiczyć na podstawie swoich danych, a podejmowane działania są od razu oceniane przez trenerów MPM. Szczególnie dużo dają przede wszystkim konsultacje indywidualne, ponieważ pozwalają na połączenie wiedzy z różnych obszarów planowania w całość i bezpośrednie odniesienie jej do swojej pracy.

Polecam wszystkim współpracę z MPM Productivity Management, szczególnie udział w Agility Planner Program, ponieważ przynosi on szybkie i wymierne efekty."

Piotr Grygiel, Spec. ds S&OP, KAEM Sp. z o.o. Sp.k.


"Prognozowanie nie jest tak straszne jak się na początku wydaje. Wystarczy robić je w uporządkowany sposób i co najważniejsze – dobrze rozumieć czego się od prognoz oczekuje. Skoro okazało się to prawdą w przypadku tak trudnego tematu jak wdrożenia nowych produktów, to da się zastosować wszędzie."

Michał Kordelski, kierownik działu zakupów – uczestnik pierwszej edycji programu APP


 

Korzyści, które wyniesiesz z programu:

 • prognozy, które będziesz mógł śmiało pokazać Zarządowi
 • możliwe scenariusze działań wraz z wycenionymi konsekwencjami
 • gotowa procedura zarządzania zmianami w planach

Cele programu:

 1. Poznasz wiarygodną metodę prognozowania sprawdzoną w sytuacjach wysokiej niepewności popytu.
 2. Poznasz mechanizm planowania produkcji i zakupów pozwalający zredukować nadmierną zmienność planów.
 3. Poznasz kluczowy sposób zaangażowania decydentów w S&OP.

Zagadnienia:

Jak prognozować wiarygodnie pomimo przyszłości praktycznie niemożliwej do przewidzenia?

 • co z sezonowością - czy jej reguły nadal będą zachowane?
 • jakie będą skutki drugiej fali?
 • jak poradzić sobie z dużymi wahaniami zamówień?
 • co zrobić, gdy klienci skracają horyzont swoich prognoz?
 • jak reagować, gdy prognozy klientów są nazbyt optymistyczne?
 • jak zarządzać zmieniającymi się preferencjami klientów?
 • CZY PROGNOZOWANIE MA JESZCZE SENS?

Jak zbalansować zapas i dopasować zatrudnienie tak, żeby…:

 • uratować płynność swoją i zabezpieczyć przetrwanie dostawców
 • nie stracić klientów
 • przygotować się na zakłócenia w dostawach i zmienność popytu

Jak wypracować elastyczne planowanie zapewniające szybkie reagowanie na zmieniającą się sytuację rynkową, strategie klienta i zwinne dopasowanie się do zakłóceń dostaw?

Grupa docelowa

SCM managerowie / kierownicy planowania / demand planerzy / master plannerzy / wszystkie osoby zaangażowane w planowanie w przedsiębiorstwie

Informacje organizacyjne

Rekrutacja V edycji rozpoczęta.
Start programu: 06.12.2021.
Zakończenie: 14.01.2022 (zależne od indywidualnego tempa pracy)

Ilość miejsc w programie ograniczona.

Przed zatwierdzeniem udziału w programie, będziemy każdorazowo umawiać rozmowę wstępną uczestnika z prowadzącym program.

Uczestnicy programu otrzymają certyfikat udziału w programie. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest 100% frekwencja i realizacja zadań domowych. 

Materiały w wersji PDF  oraz materiały filmowe wraz z zadaniami domowymi, koniecznymi do efektywnego udziału w sesjach cocachingowych.

Czas trwania programu: 

 • 6 tygodni (normalne tempo programu) do 13 tygodni (gdy uczestnicy wybierają tempo wolniejsze)
 • 5 sesji szkoleniowych – sesja otwierająca online live i cztery sesje - e-learning
 • zadania domowe – do przygotowania i wysłania prowadzącemu przed sesją coachingową
 • 6 indywidualnych spotkań coachingowych na firmę ( każdy coaching trwa 1,5h)

Satysfakcja gwarantowana – w przypadku niespełnienia oczekiwań uczestnika programu istnieje możliwość bezkosztowego wycofania swojego udziału po drugiej sesji programu.

Prowadzący:

Zbigniew Sobkiewicz | Consulting Director, CPIM Master Instructor, Jonah®

Koszt udziału

wartość udziału jednej osoby z firmy:
 • 6595 zł netto/os – cena standardowa
 • 5995 zł netto/os – cena First Minute (przy płatności przed uruchomieniem programu) 

wartość 
przy udziale 2-3 osób z jednej firmy: 

 • 5595 zł netto/os – cena standardowa
 • 4995 zł netto/os – cena First Minute (przy płatności przed uruchomieniem programu)

W przypadku chęci zgłoszenia wiekszej ilości osób prośba o kontakt z nami: biuro@mpm24.comJeśli nie jesteś pewien, czy program jest dla Ciebie lub masz pytania odnośnie jego zawartości skontaktuj się z nami


 

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami