20 lat MPM

JUBILEUSZ MPM PRODUCTIVITY MANAGEMENT

Jubileusze poruszają dwie kwestie – jedną niezbyt optymistyczną, drugą bardzo dobrą. Ta mniej przyjemna to świadomość upływającego czasu. Jednak po drugiej stronie leży kwestia, która pozwala zapomnieć o tej pierwszej, bo bierze się z niej wyłącznie satysfakcja: ciągle jesteśmy na rynku, realizujemy pomysły na rozwój i wcale nie mamy dosyć.

Przyszedł moment by się przyznać. Jako MPM Productivity Management skończyliśmy 20 lat. Działalność rozpoczęliśmy kiedy Polska rozpoczęła negocjacje akcesyjne z Unią Europejską, studenci Larry Page i Sergey Brin założyli spółkę Google, nasz Sejm uchwalił ustawę przywracającą podział kraju na powiaty i dzielącą go na 16 województw, a Geri Halliwell opuściła grupę Spice Girls.

Nam też trudno uwierzyć, że już tak wiele za nami. Jakkolwiek patrząc wstecz i jednocześnie przyglądając się sobie obecnie, możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy ciągle wierni wartościom, którymi kierowaliśmy się przy początkach. Nasza ewolucja nie jest tak widoczna, jak kolejnych modeli telefonów marki Nokia, które w ‘98 roku jako pierwsze na świecie wyprodukowano bez antenki, lecz my też dostosowywaliśmy się do rynku. Rozwój produktów MPM Productivity Management na przestrzeni lat wynikał z potrzeb Klientów i prób rozwiązania problemów w ich codziennej pracy. Zdobyliśmy mnóstwo doświadczenia i nadal z tego czerpiemy siłę. Relacje z tymi, dla których organizujemy szkolenia są mocne, z każdym rokiem silniejsze, a początki niektórych znajomości biznesowych nikną w pomrokach dziejów – sięgają nawet 20 lat! Udało nam się zbudować coś trwałego i to kosztem wyłącznie kilku siwych pasemek we włosach Chejrona w logo naszej firmy.

Rocznice są także zawsze dobrą okazją do zebrania statystyk, podsumowań i analiz. Nasze 2 dekady też nie mogą się bez tego obejść.

Gdybyśmy spróbowali zobrazować liczby, które uzbieraliśmy przez te wszystkie lata, to:

  • przeszkoliliśmy z tematyki planowania i sterowania produkcją w przedsiębiorstwie wszystkich mieszkańców miejscowości Pleszew albo Rawy Mazowieckiej. Ta liczba wynosi 17 tysięcy i prawie 500 osób
  • jeśli jeden z naszych konsultantów musiałby pracować bez dnia odpoczynku, nie poświęcał czasu na audyty w firmach, zapomniał o świętach, feriach i wakacjach, to spędziłby na szkoleniach bez przerwy 9 lat i 126 dni
  • zrealizowaliśmy prawie 1 300 szkoleń, co w przełożeniu na serialowe odcinki , jesteśmy równie konsekwentni  niczym obecnie jeden z najpopularniejszych tasiemców „M jak miłość” (emisja zaczęła się w 2000 roku, a odcinek 1 300. był nadany 9 maja 2017). Tylko epizody tego serialu trwają ok. 45 minut, a nasze szkolenia najczęściej 24 godziny (choć zdarzają się i 2 dniowe szkolenia)
  • aż prawie 980 firm to odbiorcy naszych szkoleń, co daje 49 przedsiębiorstw rocznie, czyli nowa firma bierze udział w szkoleniu MPM co 7 dni. Oczywiście, są firmy, dla których organizujemy więcej niż jedno szkolenie

Nie należymy do największych firm szkoleniowych w Polsce, więc te liczby nie muszą robić dużego wrażenia, ale w skali naszej działalności wskazują na kilka istotnych spraw. Przede wszystkim są jednostką miary zaufania, jakim obdarzyli nas Klienci. Dają wyraźny sygnał, że podążamy we właściwym kierunku i jesteśmy odpowiednimi osobami na odpowiednim miejscu.

Dziękujemy za wspólne lata na salach szkoleniowych, na seminariach czy konferencjach. Nie czujemy, że osiągnęliśmy szczyt możliwości. Pasja nie słabnie, więc zapowiadamy, że mamy zamiar dalej oferować usługi, jak najwyższej jakości przy okazji czerpiąc z tego ogromną radość i satysfakcję.

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn