20 lat MPM

Ogłoszenie wyniku konkursu na urodziny MPM - Nagroda Publiczności

Trwało to znacznie dłużej niż zakładaliśmy, jednak udało się ustalić ostateczny werdykt. Oczywiście, wszystkiemu winne były trudne do zdefiniowania "polubienia" głównie z Ameryki Południowej. Podeszliśmy do sprawy bardzo poważnie i wsparliśmy się opinią radców prawnych. Dokładnie przejrzeli nasz regulamin i dzięki temu możemy ogłosić co następuje. Konkurs zorganizowaliśmy na terenie Polski, zatem przysługuje nam prawo podliczenia tylko tych głosów, które pochodzą z naszego kraju. Zliczaliśmy głosy sprawdzając profile wszystkich biorących udział w głosowaniu i nawet uwzględniając ewentualny błąd w rachunkach, najwięcej ważnych "like'ów" otrzymał pan Krystian Kiełbasa. 

Pan Krystian otrzymuje Nagrodę Publiczności! 

Jakkolwiek mamy jeszcze coś do dodania! Baczny obserwator zauważy, że pan Krystian wygrał obie nagrody - zarówno publiczności jak i nagrodę Jury w postaci szkolenia wzbogaconą o voucher do SPA. Jak się okazało, radością z tego zwycięstwa pan Krystian chce się podzielić i zapytał czy w Jego imieniu możemy wpłacić równowartość jednej z nagród na cel charytatywny, który wskaże. Tym samym kwotę tę przelejemy na konto FUNDACJI ŚWIĘTEGO PANKRACEGO z Sopotu, która pomaga dzieciom potrzebującym wsparcia ze względu na sytuacje życiowe w jakich się znalazły.

Piękny gest, za który bardzo dziękujemy!!!

Dziękujemy również wszystkim za udział w konkursie. Zarówno tym, którzy wysłali teksty – porównania jak i  głosującym. To była fantastyczna zabawa!

Zespół MPM
15.12.2018

Nagroda Jury

Chcielibyśmy przyznać nagrodę Jury wzbogaconą o prezent mikołajkowy, tym samym czyniąc jej wartość równoważną z nagrodą publiczności. Pozwalamy sobie dzięki niej docenić kreatywność autora, ale także aktywność znajomych oraz znajomych tych znajomych, którzy tak jak my zachwycili się pomysłowością tejże pracy.

Zatem Nagrodę Jury (szkolenie MPM oraz prezent mikołajkowy w postaci Vouchera do SPA dla dwóch osób) otrzymuje autor pracy numer 10, czyli pan Krystian Kiełbasa. Gratulujemy!

O Nagrodzie Publiczności poinformujemy wkrótce.

Zespół MPM
06.12.2018

Drodzy uczestnicy i obserwatorzy naszego jubileuszowego konkursu!

Chcielibyśmy poinformować, że widzimy "dziwne" (bo chyba tylko tak w tej chwili możemy to nazwać) działania z zewnątrz dotyczące głosowania na konkursowe prace. Mimo, iż istnieje kilka prawdopodobnych hipotez uzasadniających taki stan rzeczy, ciągle zastanawiamy się nad rozwiązaniem, które nie skrzywdzi żadnego z uczestników. Jutro opublikujemy naszą decyzję. 

Również chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim fanom naszej zabawy za wyrozumiałość i wspólne z nami czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu. 

Zespół MPM
05.12.2018

Jakich porównań użyliście dla zobrazowania naszych statystyk?
Poniżej ponumerowane porównania – kreatywność autorów godna podziwu!

Nr 1

20th MPM anniversary in numbers:

"Pewna kobieta przypomina swojemu mężowi: Pamiętasz 20 lat temu, gdy wzięliśmy ślub, mówiłam, że lepiej byłoby wybrać 20 letni wyrok niż ten ślub? Tak więc, teraz byłabym już wolna..." 😁 Kolejnych 20stu!

1300 szkoleń...

 "Rowerem przez Himalaje. Marcin Korzonek prawie miesiąc samotnie podróżował przez najwyższe 🏔 świata. Wjechał na cztery przełęcze powyżej pięciu tysięcy metrów. Przejechał 1300 kilometrów! Gdy wrócił do kraju uznał, że to mu nie wystarczy i już szykuje kolejną wyprawę." Tak jak MPM z pewnością kolejne szkolenia!

...w 3411 dni

"Lot United Airlines 3411 był jednym z najdroższych w historii tych linii - z uwagi na decyzję o ponadprogramowej liczbie personelu podróżującej tym lotem, 4 klientów wyproszono z samolotu, oczywiście za rekompensatą. Była to jednak fatalna w skutkach marketingowych decyzja - powiedzieć, że w ciągu kilku dni linie United stały się symbolem fatalnej obsługi klienta to eufemizm." Barry Hearn, znany angielski biznesmen zwykł mawiać: Jeżeli będziesz pracować tylko dla pieniędzy, nigdy nie odniesiesz sukcesu.  - Podejście do klienta powinno być celem nadrzędnym, tego nam wszystkim życzę 😉

17500 osób...

"Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży po orbicie 🌐 z prędkością 17500 mil na godzinę, dzięki czemu załoga ogląda zachód lub wschód ☀ co 45 minut!" - Perspektywy przy takiej prędkości są jeszcze ambitniejsze 😎

...z 980 firm

"W 980 roku przed Chrystusem powstała Etiopia - najstarsze Państwo na kuli Ziemskiej" Imponujące! Może by tak powalczyć o miano najstarszej firmy szkoleniowej w Europie Wschodniej? 😊

Nr 2

980 przeszkolonych firm - tym samym posprzątaliśmy rynek jak Irobot Roomba 980

980 przeszkolonych firm osiągneliśmy rok urodzenia Otton III:)

20 lat na rynku i nie kończymy imprezy jak Hank Moody

20 lat na rynku minęło jak jeden dzień.

20 lat na rynku i 30 doświadczenia.

1300 roku ukończono budowę Kościoła Mariackiego i tyle samo przeprowadziliśmy szkoleń.

1300 ukończonych szkoleń, już można nas słuchać na 1300 AM w polskim radiu chicago

17500 przeszkolonych osób jest jak odległość z Warszawy do Nowej Zelendii

Nr 3

Jesteśmy na rynku już 20lat, to tyle ile trwa zima na Uranie.

Zrealizowaliśmy do tej pory już 1300 szkoleń. Tyle kilometrów na jednym baku mogła pokonać stara Skoda Octavia

Przeszkoliliśmy już 17500 osób, to tyle ile w 2017 odwiedziło Muzeum Śląskie w Katowicach w czasie akcji Noc w Muzeum.

980 przeszkolonych firm, to prawie tyle co niepublicznych przedszkoli w województwie mazowieckim (985)

Nr 4

MPM powstał w 1998 roku tak jak Google, Windows 98 i serial „Miodowe lata”.

MPM zrealizował 1300 szkoleń – to liczba na miarę 1300 dzieci listonosza z Nashville (USA), a wszystko dzięki temu, że był podobny do Johnny’ego Cash’a

MPM przeszkolił 17 500 osób, to już połowa mieszkańców raju podatkowego  Liechtenstein

980 przeszkolonych firm to wg COIG 1/3 przedsiębiorstw w Polsce zatrudniających powyżej 250 osób.

Nr 5

20 lat istnienia firmy MPM Productivity Management, to dobry moment na przedstawienie istotnych faktów liczbowych wypracowanych w tym okresie:

20 - tyle % rabatu w ostatniej kampanii oferowała na swoje wyroby firma Top Secret

1300 - w Bielanach tyle kosztował przejazd 14 km trasy taksówką w PLN

17500 - z wysokości tylu stóp dron szpiegowski może podglądnąć, co mamy na sobie

980 - to numer specjalnej linii autobusowej w Warszawie, uruchamianej jedynie na czas uroczystości związanych z wybuchem powstania warszawskiego

Nr 6

20 lat na rynku – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) też ma już 20 lat.

Być może również podbijemy kosmos :) 

Nr 7

20 lat na rynku - 20 lat temu. W roku 1998, Elon Musk wraz z Innymi zakłada firmę PayPal zmieniając oblicze płatności w Internecie (4 lata później zakłada XSpace i rok później staje się prezesem Tesli). Tego samego roku Kazik wydaje ,,kultowy" singiel ,,Gdy nie ma dzieci", który staje się nawet elementem repertuarów... zespołów weselnych. Na ekranach polskich kin możemy podziwiać heroicznej poświęcenie Jacka, który uchronił Rose po katastrofalnych dziejach Titanica.

1300 zrealizowanych szkoleń - Determinację w realizacji ilości szkoleń, możemy porównać do byłego listonosza z Nashvile (US), któremu udowodniono ojcostwo co najmniej 1300 dzieci. Twierdzi on, że sympatie kobiet w latach 60-tych zawdzięczał podobieństwu do Johnny'ego Casha. Z pewnością nie trzymał się zasady ,,I walk the line".

Nieprzerwany ciąg szkoleń
- Jeżeli, nasi trenerzy podczas wszystkich dotychczasowych szkoleń prowadzili by je jednocześnie ćwicząc na rowerku stacjonarnym generując przy tym moc w wysokości 40 Wat to zgromadziliby energię, która wystarcza na ładowanie 467 smartfonów przez cały rok lub 40 samochodów popularnego modelu S (marki patrz wyżej).

17 500 przeszkolonych osób - Liczba przeszkolonych przez nas osób sięga ilości radnych w 6 województwach - 17 500 osób.

980 przeszkolonych firm - Ilość przeszkolonych przez nas firm można zapisać w różnym systemie... oto jeden z nich... CMLXXX

Nr 8

20 lat na rynku – Zaczynaliście gdy podstawową formą pytania o drogę był przechodzień na ulicy, a nie Google Map i gdy o przepis na sernik pytano mamę lub babcię, a nie www.najlepszysernik.pl.

1300 zrealizowanych szkoleń - to tyle ile jeden z obecnie panujących światowych Prezydentów  popełnia gaf w ciągu miesiąca, jaka szkoda, że to nie wy go szkoliliście.

17500 przeszkolonych osób – to prawie tyle ile połowa długości równika (40 075 km), oraz prawie tyle ile  równa się powierzchnia województwa kujawsko-pomorskiego (17971 km).

980 przeszkolonych firm – to prawie czterokrotnie więcej niż Magda Gesler przeprowadziła Kuchennych Rewolucji (do tej pory prawie 250) – dzięki temu mamy większą widzę zarówno o gastronomii, jak i zarządzaniu Logistyką.

Nr 9

20 lat na rynku MPM czyli tyle samo ile istnieje... Google!

1 300 szkoleń - gdyby odbywało się 1 szkolenie/miesięcznie to potrzeba by było ponad 100 lat na ich przeprowadzenie

3 411 dni szkoleniowych - w trybie szkolnym to około 19 lat nauki

17 500 uczestników to ponad 2 razy więcej niż istniejących odcinków Mody na Sukces

980 firm przeszkolonych przez MPM, to prawie tyle ile meczów w NBA rozegrał Michael Jordan (990)

Nr 10

20 lat na rynku –  w tym czasie statystyczny Włoch zjadł 500 kilogramów makaronu, Francuz 520 kilogramów sera, a Czech wypił 2.840 litrów piwa.

1.300 zrealizowanych szkoleń –  przyjmując, że jedno szkolenie trwa najczęściej 24 godziny, daje nam to czas, w którym można rozegrać 20.800 meczów piłki nożnej.

17.500 przeszkolonych osób – przyjmując statystyczną rozpiętość ramion człowieka, wszyscy uczestnicy szkoleń łapiąc się za ręce stworzyliby łańcuch o długości około 30 kilometrów. 

980 przeszkolonych firm – gdyby tylko 1 pracownik z przeszkolonej firmy przebiegł dystans maratoński (42  kilometry 195 metrów), to łącznie okrążyliby ziemię po linii równika.

Nr 11

Konkurs na 20lecie MPM

Zapraszamy wszystkich do wspólnych obchodów naszego jubileuszu. W tekście informującym o naszym święcie, podaliśmy statystyki dotyczące szkoleń firmy i dla zobrazowania ich wartości, podparliśmy się przykładami spoza branży. Was poprosiliśmy o to samo. Zadanie polegało na przytoczeniu innych przykładów niż nasze na zobrazowanie liczb ze statystyk. 

Przez 20 lat firma MPM Productivity Management zorganizowała około 1 300 szkoleń (co rozłożyło się na 3 411 dni), w których wzięło udział ponad 17 500 osób z prawie 980 firm.

Na Wasze odpowiedzi czekaliśmy do 28 listopada. Zebrane propozycje zamieściliśmy na naszym profilu firmowym na portalu Facebook 30 listopada. Kto dostanie najwięcej „like’ów” wygra nagrodę publiczności. My również wewnątrz MPM zorganizujemy własne głosowanie i nagrodzimy jedną osobę. Wyniki konkursu opublikujemy 06 grudnia.

Nagrody:

  1. Nagroda publiczności – weekend dla dwóch osób w Hotel Uniejów**** ecoActive&Spa oraz voucher na szkolenie otwarte MPM o wartości 3300 zł netto
  2. Nagroda jury MPM - voucher na szkolenie otwarte MPM o wartości 3300 zł netto

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn