Egzaminy APICS CPIM

Egzaminy certyfikujące APICS - CPIM w Polsce

Aby otrzymać tytuł CPIM (certyfikat CPIM - Certified in Planning and Inventory Management) należy zdać dwa egzaminy: CPIM Part 1 oraz CPIM Part 2

UWAGA: Dla zainteresowanych certyfikacją informujemy, że formuła i cena produktów od stycznia 2023 się zmieni:

  • nowy egzamin CPIM 8.0 będzie jednoczęściowy (dotychczas były dwie części wersji 7.0: CPIM Part1 i CPIM Part2)
  • ceny produktów CPIM, CSCP, CLTD ulegną zmianie

Osoby, które są już w procesie dwuczęściowej certyfikacji CPIM 7.0  będą mogły ją zakończyć do 01.02.2024.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z biurem.

Koszt egzaminu komputerowego

Produkt ASCM
Non-Member
ASCM
Certification Add-On
CPIM Part 1
Part 1 Learning System – materiały pomocnicze do certyfikacji $605 netto $435 netto
Part 1 Egzamin $760 netto*** $545 netto
CPIM Part 2
Part 2 Learning System - materiały pomocnicze do certyfikacji $760 netto $545 netto
Part 2 Egzamin $760 netto*** $545 netto
SINGLE BUNDLE z egzaminem poprawkowym w cenie    
single Bundle: CPIM Part 1 (egzamin* + materiały) N/A $882 netto
single Bundle: CPIM Part 2 (egzamin* + materiały) N/A $980 netto
CPIM BUNDLE**
Part 1 Learning System + egzamin* + Part 2 Learning System + egzamin* N/A $1,860 netto
Exam Retake****
  $470 netto $385 netto

UWAGA: do powyższych cen należy doliczyć koszty przesyłki z USA
* Kandydaci kwalifikują się do egzaminu drugiej szansy (ponowne podejście), TYLKO wtedy gdy zaplanują i podejdą do swojego pierwszego egzaminu w ciągu 90 dni od daty wypełnienia ATT i nie zaliczą tego egzaminu.
** Osoby, które zakupiły wersję CPIM BUNDLE – będą miały rok, by podejść do obu egzaminów
***Aby podejść do nowych egzaminów nie ma konieczności zakupu Learning System
****Możliwość zdawania egzaminu poprawkowego jest po 14 dniach od poprzedniego terminu egaminu

Procedura zapisu na egzamin

Krok I

Klient zamawia w MPM egzamin (karta zgłoszeniowa MPM z informacjami o nabywcy, wybranym egzaminie, osobie, która się zgłasza i APICS ID tej osoby).
Jeśli kandydat nie posiada APICS ID, prosimy o założenie darmowego profilu na stronie https://www.ascm.org/create-account/, który jest jednoznaczny z nadaniem ID. Dla ułatwienia korzystania z konta sugerujemy przy jego zakładaniu nie używać polskich znaków w imionach i nazwiskach.
Po otrzymaniu takiego zamówienia MPM zgłasza kandydata do APICS i kupuje w jego imieniu Exam Credits, które będą upoważniały go do podjęcia kolejnych kroków całej procedury.

Exam Credits ważne są przez 6 miesięcy od daty ich zakupu.
MPM wystawia fakturę w dniu zakupu Exam Credits. Przelicznik waluty z dnia poprzedzającego wystawienie faktury.

Krok II

Po otrzymaniu przez MPM potwierdzenia z APICS dotyczącego zakupu Exam Credits w APICS, MPM informuje kandydata o konieczności zalogowania się na swoim profilu na stronie  https://www.ascm.org/ i wypełnienie zakładki ATT – Authorization to Test (potwierdzenie danych osobowych,  terminu, zapoznanie się z kodeksem etycznym APICS itp).
ATT ważny jest przez 6 miesięcy od daty jego wypełnienia.

Po wypełnieniu ATT Kandydat zostanie automatycznie przekierowany na stronę gdzie będzie mógł wybrać datę i godzinę egzaminu. Aktualnie z uwagi na sytuację epidemiologiczna jest możliwość realizacji egzaminów z domu bądź z biura.

Wypełnienie ATT nie obliguje do natychmiastowego zapisu na egzamin - do zaplanowania terminu egzaminu można powrócić w dogodnym terminie (biorąc pod uwagę, że zakupione Exam Credits i ATT ważne są tylko 6 miesięcy).
Egzaminy realizowane są w trybie „on demand”, (w perspektywie 6 miesięcy od wypełnienia ATT).

UWAGA:


  • Od 1 maja 2021 r. Pearson VUE przywraca opłaty za anulowanie i zmianę terminu egzaminów we wszystkich programach egzaminacyjnych.

Kandydaci chcący uzyskać certyfikat APICS, którzy chcą zmienić lub anulować termin swojego egzaminu, mogą wprowadzić zmiany bezpośrednio w sekcji Egzaminy – My Account - lub dzwoniąc do Pearson VUE *. Za takie zmiany zostanie pobrana bezzwrotna opłata w wysokości 45 USD (plus lokalny podatek).

Kandydaci, którzy mieli przystąpić do egzaminu APICS online, ale muszą odwołać lub przełożyć termin, muszą to zrobić nie później niż w terminie wyznaczonym wcześniej na egzamin. Wyjątki mogą dotyczyć nagłych przypadków medycznych lub innych. Jeśli kandydat nie przystąpi do egzaminu z nagłych, nieprzewidzianych wcześniej powodów, musi skontaktować się z Pearson VUE w ciągu 10 dni roboczych od daty egzaminu.

Po więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu z Pearson VUE.

* w przypadku zmiany terminu egzaminu przez telefon zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 10 USD.

Formularz zgłoszenia na egzamin

Pobierz formularz zgłoszenia na egzamin 2022

ZAKUP BEZPOŚREDNI

Istnieje możliwość bezpośredniego zakupu członkostwa, materiałów do nauki czy egzaminów na stronie ASCM.org.

Wystarczy skorzystać z linku URL www.ascm.org?Partner=XEMPMP88

i / lub wbić w koszyku zakupów nasz unikalny kod partnerski XEMPMP88

Jeśli oczywiście chcą Państwo skorzystać z naszej pomocy chętnie dokonamy zakupu w Państwa imieniu i prześlemy materiały na wskazany adres.

Terminy egzaminów CPIM i CSCP

Wyboru terminu egzaminu dokonuje się w trybie "on demand", oczywiście w zależności od dostępności danego terminu w wybranym centrum egzaminacyjnym* (w perspektywie 6 miesięcy od wypełnienia ATT).

Uwaga: „Kandydaci planujący przystąpienie do egzaminu dostępnego w trybie on-demand będą mogli podejść do testów przez co najmniej 3 miesiące, podczas, gdy większość centrów egzaminacyjnych publikuje 6-miesięczne kalendarze szkoleń. Pearson VUE wymaga, aby wszystkie centra publikowały 90-dniowe harmonogramy jednak, w przypadku większości z nich kalendarze obejmują okres 6 miesięcy”.

Lokalizacje egzaminów

Aktualnie z uwagi na sytuację epidemiologiczną egzaminy APICS można zdawać online z dowolnego miejsca (np. z domu, czy biura).

APICS jednocześnie pomału udostępnia możliwość zdawania egzaminów w centrach komputerowych. Dostępność terminów i miejsc widoczna jest podczas zapisu na profilu platformy APICS.

"Kandydaci w Polsce mogą podejść do egzaminów on-line w trybie egzaminu nadzorowanego OnVue. Kandydaci zainteresowani zaplanowaniem testu w trybie online proszeni są o kliknięcie tutaj i wypełnienie Testu Systemu na Stronie OnVUE Exam Delivery Page w celu weryfikacji czy ich komputer i sieć są kompatybilne z internetową platformą testową. Rekomendujemy, aby kandydaci kliknęli tutaj i zweryfikowali nową Listę Kontrolną dla Konfiguracji Egzaminu w trybie OnVUE Online po przetestowaniu systemu i potwierdzeniu, że spełniają wymogi testu online zanim go zaplanują.

Kandydaci mogą kliknąć tutaj , aby zapoznać się z instrukcją planowania, konfigurowania i przystępowania do egzaminu w trybie OnVUE."
Kompletny przewodnik dotyczący podejścia do egzaminu online – kliknij i pobierz

Zgodnie z sugestią Pearson VUE prosimy by dla egzaminów zdawanych online z biura, czy z domu sprawdzić ustawienia komputera o wiele wcześniej niż sama data egzaminu.
Ważne: Zrób test komputera wcześniej, wybierz dogodne, ciche miejsce.
Na sam egzamin prosimy przybyć/zalogować się przynajmniej 30 minut przed wyznaczonym terminem. Prosimy pamietać o dowodzie tożsamosci ze zdjęciem.

Ilość pytań i punktacja

Egzamin CPIM Part 1: 150 pytań, 3,5 godziny
Egzamin CPIM Part 2: 150 pytań; 3,5 godziny

Maksymalna ilość punktów do osiągnięcia: 350. Aby zaliczyć egzamin należy mieć minimum 300 punktów
Po zaliczeniu CPIM Part 1 uczestnik nie dostanie drukowanego certyfikatu – otrzyma za to Linked-in banner. Osoby które otrzymają 80% i więcej punktów dostaną też link do certyfikatu, który będą mogły ściągnąć i samodzielnie wydrukować.

Pytania podczas egzaminu mogą mieć różną konstrukcję (odpowiedzi do wyboru, uzupełnianie wolnych pól, „przeciągnij i upuść” itp.)

W poniższych tabelach procentowa wartość głównych tematów przypisana do każdej części egzaminu.

CPIM PART 1 CPIM PART 2

Pytania podczas egzaminu mogą mieć różną konstrukcję (odpowiedzi do wyboru, uzupełnianie wolnych pól, „przeciągnij i upuść” itp.)

Okres ważności egzaminów i certyfikacji APICS CPIM

Egzaminy są ważne przez trzy lata – tzn. w przeciągu trzech lat od zaliczenia jednej części należy przystąpić i zaliczyć część drugą, aby otrzymać tytuł CPIM.

Okres ważności certyfikatu wynosi 5 lat. Utrzymanie certyfikacji – należy uzbierać 75 punktów w przeciągu 5 lat. Szczegóły dotyczące utrzymania certyfikacji, sposób naliczania punktów ukaże się niebawem na stronach www.apics.org
Certyfikaty APICS są uznawane na całym świecie jako standard doskonałości zawodowej w zakresie łańcucha dostaw i zarządzania operacjami., stąd w celu zapewnienia ważności tych certyfikatów, APICS ogranicza termin ważności egzaminów certyfikacyjnych.
Polityka ta ma na celu zapewnienie, że kandydaci, którzy zdobędą certyfikaty APICS będą posiadać aktualną oraz odpowiednią wiedzę w danej dziedzinie.

Powiadomienia kandydatów

Kandydaci na otrzymanie certyfikatów powinni pozostać powiadomieni o swoim statusie przez APICS. W przyszłości APICS będzie wysyłać stosowne powiadomienia na bieżąco.
Pytania od kandydatów na otrzymanie certyfikacji, należy skierować do Działu Obsługi Klienta APICS +1-773-867-1777 lub service@apics.org

Bądźmy w kontakcie
Facebook LinkedIn