Dla managera

Problem 1

Każdy walczy o swoje wskaźniki a nikt nie widzi wspólnego celu. Twoi pracownicy nie umieją lub też nie chcą odpuszczać swoich KPI. A może nie wiedzą po co mają to robić?

W KONSEKWENCJI JESTEŚ MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM?

Zapasy zbędne rosną a potrzebnych brak. Spada poziom obsługi Klienta. Rosną koszty.

WSKAŻ MOŻLIWOŚCI ROZWIĄZAŃ

Pokaż pracownikom wspólny cel, pomóż zrozumieć wzajemne zależności, wyciągnij ich ze swoich silosów! Zbuduj efektywny zespół złożony z firmowych fachowców, którzy przekładają dobro przedsiębiorstwa nad własne KPI.

Problem 2

Kolejne spotkanie, kolejne nieefektywne. Nikt nie przychodzi przygotowany. S&OP? MPS? Nie, raczej bezowocna dyskusja bez celu przy kawie albo wodzie z miodem zagryzając winogronami.

W KONSEKWENCJI JESTEŚ MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM?

Nie masz czasu na myślenie strategiczne. Łatasz dziury swoją pracą. Rośnie Twoja frustracja.

WSKAŻ MOŻLIWOŚCI ROZWIĄZAŃ

Tylko nie stosuj drakońskich kar! Wykształć w swoich pracownikach proaktywną postawę i wytłumacz „po co to wszystko” i pozwól doświadczyć czym S&OP lub MPS powinny być!

Problem 3

Wiedza Twoich pracowników jest czysto teoretyczna, pracują wciąż wg bezpiecznych schematów, to nie bezpieczna stagnacja, lecz niebezpieczny marazm lub wręcz krok w tył.

W KONSEKWENCJI JESTEŚ MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM?

Nie wykorzystujesz nadarzających się szans, nowe możliwości są w zasięgu ręki, ale nie masz z kim za nie się zabrać, nowy rynek, nowy klient, a Ty wciąż stoisz w miejscu...

WSKAŻ MOŻLIWOŚCI ROZWIĄZAŃ

Znajdź swoim pracownikom pole do eksperymentów i zaangażuj ich emocje i … zmotywuj osobistymi korzyściami! To one są odpowiedzialne za to, że nauka przychodzi łatwiej. Nawet gdy emocje już wygasną, pamięć o tym doświadczeniu zostanie. A emocje z pewnością się pojawią, jeśli powiesz im, że będą mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi na świecie w SCM podczas światowego finału, a kurs na MIT jest w ich zasięgu!

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami