Blog
DDMRP

Trzy kolory. Jak uprościć planowanie i wdrożyć DDMRP

Poznajcie case samodzielnej inicjatywy planistki, która po szkoleniu Demand Driven Planner postanowiła sama rozwiązać problem z dostępnością i poziomem zapasów dla części serwisowych w swojej firmie. Mając wiedzę i problem do rozwiązania, zbudowała mechanizm planowania zgodny z metodologią DDMRP. 
Jak Jej się udało? Jakie problemy z dostępnością rozwiązała i jaki wynik osiągnęła?

Zarządzanie zapasami, czyli ból zęba w SCM

Historia nadziei, strachu i rozwiązań - firma Stemmer

Stemmer to firma rodzinna, od ponad 40 lat na rynku, która obsługuje ponad 90 000 Klientów (gabinety dentystyczne), zarządza ponad 70 000 indeksów oraz  ok.  600 dostawcami.  Trzy magazyny, w tym największy we Francji, obsługują około 1 300 000  dostaw / rok. Zapraszamy do zapoznania się z ich historią wdrożenia DDMRP. Na początek zdecydowali się na uruchomienie pilota w 1 lokalizacji, ale dla wszystkich ponad 10 000 indeksów, na które aktualnie był popyt. Jakie osiągnęli wyniki?

DDMRP – kolory planowania

Czyli ilu planistów potrzeba do zarządzania tysiącami indeksów?

W naszym biznesowym świecie kolory mają znaczenie. Indeksy giełdowe na zielono - dobrze, na czerwono – źle (co niektórzy twierdzą, że to czas na kupowanie). W naszym produkcyjno -planistycznym świecie jest jeszcze żółty – czyli prawie dobrze (albo „o mało co” osiągnęliśmy cel). Graficzne przedstawianie wyników cieszy oko, a gdy jesteśmy na zielono, cieszy również przełożonych, pozwala szybko zorientować się, gdzie jesteśmy a następnie odpowiednio zareagować. Im szybciej wiemy, jaki jest status, tym szybciej możemy podjąć adekwatne działania.

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn