Blog
Gospodarka Magazynowa

Po drugiej stronie lustra, czyli gdy stany magazynowe nie są takimi jak je widzimy.

(...) Magazyn przede wszystkim ma się zgadzać – ilości materiałów widoczne w systemie muszą być tym samym co jest dostępne fizycznie. W dodatku zgodność ta ma być zapewniona w każdej chwili, a nie tylko na koniec miesiąca lub w dzień po inwentaryzacji. W jaki sposób możemy weryfikować czy nasz magazyn jest działem dojrzałym i pracującym sprawnie, czy też może są jakieś sygnały sugerujące potencjalne problemy? Podstawowym wskaźnikiem pokazującym stan zdrowia procesów magazynowych jest zgodność magazynowa IRA (Inventory Record Accuracy).

Wizyta w banku a magazyn firmy.

Dziś piękny dzień - w końcu otrzymam wypłatę! Świetnie się składa, gdyż właśnie przyjeżdża teściowa - wiadomo; będą wydatki, bo trzeba się postawić i pokazać, że jest się zaradnym.
Idę do bankomatu i chcę wypłacić 500 zł, iiiiii.... o zgrozo; czytam i nie wierzę: "nie ma wystarczających środków na koncie"... Ale jak? Przecież pani Kasia w płacach sama mi potwierdziła, że przelew był zrobiony wczoraj...

Trzeba to wyjaśnić! Idę do banku - przy okienku miła pani kasjerka z rozbrajającą szczerością tłumaczy mi, że skoro nie ma środków na koncie, to bankomat nie wypłaci i z uśmiechem dodaje "z próżnego to i Salomon nie naleje" (dobrze, że nie dodała "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb").

Kwadratowe Koła, czyli eliminacja marnotrawstwa w magazynie wysokiego składowania.

Artykuł przedstawia studium przypadku – organizację przepływu w Centrum Dystrybucyjnym znaczącego producenta farmaceutyków. Projekt miał na celu ograniczenie marnotrawstwa związanego z transportem wewnętrznym – przesuwaniem produktów. 

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn