Blog
Felietony

„New normal” na rynku szkoleń, czyli otwarte szkolenie online

Uczestnicy naszych szkoleń już to znają – na naszych stacjonarnych szkoleniach jest dynamika, dyskusja, zadania i pytania. Uczestnicy z całego kraju, z różnorodnym doświadczeniem  oraz jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami. Dzielimy się wiedzą, poznajemy standard i umożliwiamy porównanie z Twoją organizacją. Jest nawet wieczorna „sesja piwna” – czas na rozmowy kuluarowe oraz dopytanie trenera, wspólne przedyskutowanie najbardziej ważnych kwestii… A po szkoleniu możliwość zadawania pytań, nasze wsparcie przy wdrażaniu zmian. My – MPM – traktowaliśmy to jako standard. Normalność.

Jak już pewnie zauważyliście, koniec Q1 ’20 to pandemiczny walec, który przetacza się przez gospodarkę. Krótko oraz długo terminowe konsekwencje tylko przyspieszają dywagacje specjalistów
o wejściu w „new normal” – nowy porządek, nową normalność.

Z kilkudziesięciu stacjonarnych dni szkoleniowych zaplanowanych na marzec i kwiecień 2020 udało nam się zrealizować „0” – słownie: „zero”. Nie możemy się przemieszczać, my – Trenerzy, nasi Klienci/Uczestnicy. Nasi Gospodarze szkoleń (zaprzyjaźnione firmy, w których realizowaliśmy część szkoleń otwartych połączonych z wycieczką po fabryce) zamknęli dostęp do swoich fabryk.

Ale mamy przecież wdrożony standard zintegrowanego planowania, działamy w kulturze ciągłego doskonalenia. A zatem nasza reakcja na kryzys jest natychmiastowa – dla Klientów,
dla zainteresowanych – darmowe webinary – jak prognozować, planować, reagować w tak dynamicznym otoczeniu.  Dla nas – awaryjne S&OP, na początku raz na tydzień, szukanie stabilnych i natychmiastowych rozwiązań, które zabezpieczą jakość oferowanych usług oraz pozwolą na dotarcie do Was z uwzględnieniem ograniczeń. I wracamy ze szkoleniami online; od początku maja to kilkanaście dni szkoleniowych w nowej formule.

Co się zmieniło – nie możemy do Was przyjechać, nie możecie/musicie wyjeżdżać do nas. A to oznacza, że niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteście,  mając połączenie z Internetem możecie uczestniczyć w szkoleniu.  Jak łatwo się domyślić, nie ma (oficjalnie) sesji kuluarowo-piwnej (nieoficjalnie pozostają sesje prywatne w zaciszu domowym 😉). Kontakt bezpośredni zastąpiony platformą do spotkań online. Mamy już dane, żeby Wam powiedzieć z pełną odpowiedzialnością – dynamika szkoleń pozostała na wysokim poziomie – dyskusje, pytania, zadania. Dodatkowe korzyści – filmiki do obejrzenia samodzielnie i praca domowa. Uwaga – sprawdzamy na sesji live 😊.

A po szkoleniu – jak w czasach „przed” - możliwość zadawania pytań i nasze wsparcie we wdrażaniu zmian…

Przykład – nasze otwarte szkolenie FSC SCM, które prowadziłem w dn. 01-10/06/2020. Kolejnych osiem dni roboczych, kolejnych osiem sesji od 90 do 120 minut – Uczestnicy zadając pytania, angażując w dyskusje, podając swoje przykłady wywierali presję (w tym przypadku słowo presja ma wyraźny wydźwięk pozytywny 😉), na trenera i nasze sesje trwały nieco dłużej 😊.

Patrząc na branże, stanowiska Uczestników – przekrój łańcucha dostaw i kilka branż w różnej sytuacji. Od producenta mebli, dostawców elektroniki, którzy mogą odczuć gospodarcze skutki pandemii
w długim okresie, przez producentów sprzętów medycznych z w miarę neutralnym wpływem pandemii, do producentów kosmetyków i części w branży automotive – którzy skutki zmian w różnym stopniu odczuwają natychmiast.

Od zaopatrzeniowców, kupców, specjalistów ds. logistyki, planistów i harmonogramistów przez szefa produkcji do szefa łańcucha dostaw.

I wspólne oczekiwania – zrozumienie i poznanie standardu, aby usprawnić zarządzanie w swojej organizacji . I wspólny cel – poznać i zrozumieć, jak zintegrowane planowanie może zmienić moją firmę.


Za nami osiem wspólnych sesji, prawie 2h każda, bo jest tyle pytań, bo jest tyle przykładów – każdy może przedstawić problem, z jakim się spotkał, rozwiązanie, jakie zastosował i zestawić to ze standardem. Bywają momenty, kiedy trener staje się moderatorem dyskusji, gdy ścierają się różne podejścia, a odwołanie do standardu, do dobrych praktyk kieruje nas w stronę rozwiązań.

Kończymy tuż przed długim weekendem, a do trenera spływają pierwsze pytania. Co bardziej niecierpliwi, albo jeżeli ktoś woli - zdecydowani - już planują kolejny krok – szkolenie MPP (tajniki prognozowania, S&OP i MPS’a) – online - od 22/06.

Sytuacja powoli się zmienia, już niebawem będziemy mogli się przemieszczać, prowadzić  szkolenia i warsztaty stacjonarne. Co to oznacza? Niezależnie od metody możesz otrzymać potężną dawkę wiedzy, poznać standard, spotkać ciekawych ludzi i zestawić swoje wyzwania z doświadczeniami z innych branż.  A my mamy dla Was jeszcze szerszą ofertę – jeżeli chcesz i możesz – przyjedź do nas, jeżeli wolisz pozostać na miejscu – my dotrzemy do Ciebie przez Internet.

Oferta oraz kalendarz szkoleń stacjonarnych oraz online na naszej stronie.

Aleksander Okraska, MPM Productivity Management

czerwiec 2020

P.S. najlepiej powyższy tekst podsumują słowa jednego z uczestników szkolenia:

„Chciałem serdecznie podziękować za bardzo efektywne szkolenie. Nie ukrywam, że w pierwszym momencie miałem sporo wątpliwości czy szkolenie w trybie online spełni moje oczekiwania. Muszę przyznać, że zaproponowana przez Państwa formuła zmobilizowała mnie do poświęcenia znacznie większej ilości czasu na przyswajanie przekazywanej wiedzy, niż byłoby to możliwe podczas szkolenia stacjonarnego.

Przede wszystkim jednak cenię sobie wiedzę, którą udało mi się zdobyć dzięki Państwu. Tematyka szkolenia idealnie wpasowała się w moje aktualne potrzeby przygotowując mnie również do drugiego modułu.

Jeszcze raz dziękuje i do zobaczenia na kolejnym szkoleniu.”

Andrzej Kaźmierczak, Kierownik Łańcucha Dostaw/Supply Chain Manager, MPS International Sp. z o.o.

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami