Blog
Felietony

Background szkoleń online

W swoich działaniach stawiamy zawsze na jakość. Wszystko mamy uporządkowane, zaplanowane, po długich miesiącach prac wdrożyliśmy autorskie programy trenerów. Tak – miesiącach, zanim oddamy coś klientowi zawsze to sprawdzimy, przetestujemy.

Przychodzi wiosna… czas kiedy serce zaczyna szybciej bić, mięśnie się napinają, ręce się pocą i drżą, oddech niebezpiecznie przyśpiesza … nie, nie… to nie wiosenne zauroczenie, to przyszły czasy pandemii…

Weryfikujemy plany, sprawdzamy możliwości . Nie oszukujmy się – chcemy przetrwać, ale chcemy też wesprzeć naszych Klientów, w których pandemia silnie uderzyła i tych którzy teraz pracują pełną parą – ponad swoje moce.  Jak przetrwają Oni to przetrwamy też my. Proste.

Szkolenia online? To decyzja, która jest jedyną możliwą w tej sytuacji. Trenerzy i dział sprzedaży czują „pewien” dyskomfort… że to tak bez bezpośredniego kontaktu z ludźmi, że trudno będzie o interakcję z uczestnikami, że i owszem zagranicą to może i to się sprawdza, ale tutaj mamy inne warunki… Pierwsze nasze próby ze spotkaniami on-line z klientami - webinaria ruszyły w marcu.

„(…) Tak naprawdę czułem jak się w ubiegłym roku na Case Explorerze S&OP w Krakowie, a nie jak we własnym biurze przed monitorem (Lichota Damian, Kierownik Operacyjny, Winkelmann)   

I.. nikogo z zespołu nie trzeba już przekonywać, że to jest właściwy kierunek.

W czasach kiedy świat zwariował, w czasach kiedy sporo osób pracuje w domu na 3 etaty, kelnera/ki cały dzień, przynajmniej 8h pracy dla korporacji, a wieczorem stajemy się nauczycielami od wszystkiego dla naszych dzieci…w tych trudnych czasach zespół MPM przychodzi do nas z danymi i wiedzą, pokazując na jakie scenariusze i możliwości powinniśmy się szykować. Wskazuje nam co może być naszą szansą w tym kryzysie. Taki merytoryczny zastrzyk spowodował, że na chwilę odłożyłam gaszenie pożarów, aby spojrzeć z dystansem i w szerszym horyzoncie na to, co dzieje się u mnie w firmie.” sprawdź pozostałe opinie o webinarach

Kolejny krok - szkolenia online. Tutaj trzeba przekonać Klientów. Zmęczeni pracą zdalną, przeciążeni obowiązkami, sceptyczni, część chce zaczekać – wszak zaraz wrócimy do normalności… ale część mówi „TAK, potrzebujemy wsparcia”, „chcemy wiedzy i narzędzi, inspiracji”, „wygramy wtedy jeśli nasze działania nie ograniczą się tylko do tego co „tu i teraz” reagując na gwałtowny spadek popytu, ale już dziś przygotowując się do tego co nastąpi za 4, 6, może 8 tygodni, kiedy zaczniemy wracać do normalności a popyt w większości branż gwałtownie wzrośnie. (Paweł Piętak, Platform Planning Supervisor Walstead Kraków Sp. z o.o.,)” 

Merytoryka szkoleń bez zmian. Jak to powiedział jeden z trenerów: „to co się sprawdza w czasach spokoju będzie też pomocne w czasach kryzysu”. Tutaj nie pozwalamy sobie na żadne ustępstwa, redukcje materiału. Było i ma być zgodnie z naszymi dotychczasowymi standardami i jakością. Koniec kropka. (ale… oczywistym jest, że standard ten będziemy odnosić do tego, co Klienta boli dziś, a jeszcze bardziej zaboli może jutro. Przykładowo, oczywistym jest, że proces S&OP, który w normalnych warunkach sprawdza się w cyklach comiesięcznych, w czasie kryzysu musi odbywać się nawet co tydzień – ważne pokazać Klientom narzędzia i uzbroić w odpowiednią na te czasy instrukcję obsługi).

Sesje live bazują na interakcji z uczestnikami – tutaj możemy przenieść doświadczenia ze szkoleń, będzie dobrze, ale nagranie filmików 10-15 minutowych do wybranych sesji….  Niby szkolenia prowadzone od lat, a jednak to zupełnie inny format … zwięźle i czytelnie przekazać kluczowe aspekty nie „gubiąc” po drodze uwagi odbiorcy… proste? Niech podniesie rękę ten, który tego próbował z sukcesem? Bo, że próbowało wielu to pewne... Jak to się udało naszym trenerom? Napisz do nas a prześlemy Ci próbkę przykładowego filmiku.

Rozpoczynamy pierwsze szkolenia. Rzut oka na zaplecze… i tu jest … „tak jakby luksusowo”. Zobaczcie sami:

Tablica ostrzegawcza – wielu z nas ma podobne u siebie, prawda? Uwagę zwraca czytelność komunikatu  - choć 3-latki i tak jej nie respektują…


Zaplecze operacyjne trenera, to stąd przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanej technologii prowadzimy jedno z pierwszych szkoleń. Dobra …wiemy.. książki jako statyw.. technologia technologią, ale ebookiem sobie monitora nie podwyższysz…

Szkolenie czas START.

Pierwszy kontakt z uczestnikami, zalogowali, zwarci i gotowi do szkolenia. Panie wreszcie miały okazje umalować się, Panowie ogolić, a trener odkurzył i założył garnitur, uprzedzając pytania - tak – również spodnie:) Sesje live czas zacząć.Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Zapewnienia ze strony organizatora o ciągłym monitorowaniu i raportowaniu procesu szkolenia, oraz wcześniejsze pozytywne doświadczenia związane z organizacją szkoleń stacjonarnych przez firmę MPM, rozwiały nasze początkowe obawy wynikające z przeprowadzenia szkolenia w formie online (…). Już po pierwszych sesjach szkoleniowych otrzymaliśmy informację zwrotną od uczestników, że zaproponowane rozwiązanie (sesje 1,5 godzinne organizowane codziennie) to dobry pomysł na przyswajanie wiedzy. Wydłużony do 8 dni szkoleniowych proces nauki, umożliwił uczestnikom przeanalizowanie pewnych kwestii, zestawienie ich z rzeczywistością i wyciągniecie wniosków.(Magdalena Siemieńczuk, Dyrektor Personalny, SaMASZ,)” dowiedz sie więcej

8 dni, 8 sesji, ćwiczenia i filmiki do sesji.

Powiedz: „Sprawdzam” i przyjdź na jedno z kolejnych szkoleń online organizowanych przez MPM.


Danuta Bochen
MPM Productivity Management

Maj 2020

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami