Gospodarz Projektu-Firma Dell

Dell jest globalnym producentem komputerów, zajmującym 34. miejsce na liście największych firm świata - „Fortune 500”. Jest numerem jeden w sprzedaży komputerów w USA i numerem dwa na świecie.

Oferuje nowatorskie produkty i usługi dla klientów indywidualnych i firm, w tym laptopy i komputery stacjonarne, projektory, drukarki, rozwiązania z zakresu macierzy dyskowych oraz serwery. Dell zasłynął z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta.

Firma jest też pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

Dell w Polsce
Jest obecny od 17 lat. Główne biuro handlowe jest w Warszawie, a od 2007 roku w Łodzi działa najnowocześniejsza w strukturach firmy fabryka. Produkowane w niej komputery i serwery trafiają na rynki całej Europy. Warta 200 milionów euro inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2006 roku, a już 12 miesięcy później linię produkcyjną opuścił pierwszy komputer z logo „Made in Poland”. Na ceremonię otwarcia przyjechał prezes i założyciel firmy - Michael Dell.

Upraszczanie infrastruktury IT
Jednym z najważniejszych celów Dell jest upraszczanie infrastruktury IT w firmach, co jest odpowiedzią na coraz większą złożoność dzisiejszych systemów informatycznych, a co za tym idzie, trudności w ich obsłudze, serwisowaniu i rosnących kosztach funkcjonowania, a także gwałtownie rosnącej ilości użytkowników, którzy potrzebują coraz więcej zasobów sprzętowych.

Dell chce przede wszystkim zmienić istniejący w wielu firmach nieproporcjonalny stosunek podziału budżetów IT, gdzie tylko 30 procent przeznaczanych jest na innowacje, a pozostałe 70 na zapewnienie funkcjonowania sprzętu. Rozwiązania Dell upraszczające infrastrukturę informatyczną pomagają obniżyć koszty i konsolidować sprzęt, aby móc przeznaczyć w ten sposób zaoszczędzony czas, pieniądze i zasoby na działania zmierzające ku innowacjom, a nie na utrzymywania przy życiu istniejącej infrastruktury.

Zaangażowanie lokalne
Dell od początku swojej obecności w Polsce angażuje się w projekty charytatywne, a także inicjatywy wspierające młodzież. Prowadzone są też działania ekologiczne, w tym ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W ciągu dwóch ostatnich lat firma Dell sfinansowała zasadzenie 296 tysięcy drzew, co pozwoliło zneutralizować ponad 21 tysięcy ton dwutlenku węgla. Każde zasadzone drzewo symbolizowało sprzedany w Polsce komputer marki Dell.

Dell ekologicznie
Dell zadeklarował, że stanie się stanie się „najbardziej zieloną” firmą IT na świecie. Działania na drodze do tego celu obejmują m.in. zwiększanie wydajności energetycznej produktów i unikanie stosowania w nich niebezpiecznych dla środowiska naturalnego materiałów.

To także bezpłatny recykling zużytego sprzętu, wdrażanie ekologicznych rozwiązań w biurach i fabrykach firmy na całym świecie oraz działania podejmowane w celu neutralizacji dwutlenku węgla powstałego w wyniku używania produktów firmy. W programy ochrony środowiska Dell włącza zarówno dostawców oraz partnerów biznesowych, jak i pracowników oraz klientów.

Polityka ekologiczna firmy Dell ilustruje zamierzenia globalnego ruchu ReGeneration (www.regeneration.org), którego celem jest ochrona naturalnego środowiska człowieka w dobie nowoczesnych technologii.


 

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn