Global Challenge - The Fresh Connection 2017

Prezentujemy ostateczną klasyfikację z finału GC TFC' 17 w Lizbonie.

ROI jest upublicznione tylko przy pięciu pierwszych miejscach, ponieważ takie są założenia organizatorów. 
Popatrzcie jak zacięta była rywalizacja na samej górze listy. Raz jeszcze gratulacje dla firmy Bell PPHU!
1. United Nations - Individuals* - 24,62
2. USA - GKN - 24,01
3. Poland - Bell SCM Team - 23,05
4. Turkey - Sisecam - 20,01
5. South Africa - Aerosud - 13,83
6. Russia - R-pharm
7. Netherlands - Ewals Cargo Care
8. Argentina - Grupo Cepas
9. France - LLAMASOFT
10. Saudi Arabia - Saudi Readymix
* to drużyna złożona z osób z 4 różnych firm (dwie pochodzą z Brazylii, po jednej z Kolumbii i Salvadoru)

United Nations najlepsi na świecie w zarządzaniu łańcuchem dostaw

28 września zakończyła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Najwyższe ROI uzyskała drużyna międzynarodowa złożona z osób indywidualnych i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Świata. Gratulujemy!

Polskę reprezentowali przedstawiciele firmy Bell PPHU w składzie: Bartosz Woliński, Piotr Kosakowski, Krzysztof Świaniewicz i Paweł Grabowski. Niewiele zabrakło do najlepszego rezultatu, polski zespół stanął na podium na miejscu trzecim! Drugie miejsce wywalczył zespół z USA.

Gratulujemy polskiej reprezentacji i dziękujemy za emocjonującą rozgrywkę!

Gospodarzem światowego finału zakończonej właśnie siódmej edycji zawodów Global Challenge - The Fresh Connection była Lizbona. W ostatnim etapie GC TFC 2018 wzięło udział 10 drużyn. Oprócz przedstawicieli puli międzynarodowej udział wzięły zespoły z Arabii Saudyjskiej, Rosji, Holandii, Francji, Argentyny, Turcji, RPA, USA oraz oczywiście Polski.

Rozgrywka tradycyjnie trwała cały dzień. Pod ogromną presją czasu, uczestnicy finału podejmowali krytyczne decyzje przez 4 rundy. Nagrodą dla Mistrza Świata jest bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

Koniec!

Za nami czwarta, ostatnia runda. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na bankiet wieczorny i wyniki. 

Zapraszamy na stronę zawodów na Facebook'u, gdzie można śledzić relację z przebiegu finałowej rozgrywki. 

Ostatnia mobilizacja sił - końcowa runda

Raz jeszcze przypomnienie wyniku rundy przedostatniej: 

1. USA: GKN 21.6 / 16.7
2. POLSKA: BELL 21.6 / 16.2
3. Indywidualni: 23.8 / 13.3
4. RPA: Aerosud 14.4 / 12.1
5. Turcja: Sisecam 20.7 / 11.8
6. Holandia: Ewals Cargo Care 5.4 / 6.2
7. Rosja: R-Pharm 2.4 / 0.4
8. Argentyna: Grupo Cepas -4.2 / -3.0
9. Francja: Llamasoft 3.7 / -11.3
10. Arabia Saudyjska: Saudi Readymix -25.5 /-20.5

 

 

Czwarta runda przed nami!

 

Wyniki rundy trzeciej

Emocje sięgają zenitu - Polacy na drugim miejscu, przed nami ostatnia walka! Obejrzyj relację na żywo!

Runda trzecia

 

28.09.2017

Wyniki drugiej rundy

Kibicujemy i trzymamy kciuki z zespół BELL!

 

Przed nami jeszcze dwie bardzo ważne rundy - pełna gotowość do 18.00!

28.09.2017

Główne wyzwania drugiej rundy i agenda

 

Jak będzie wyglądała reszta dnia? Oto pozostała agenda:


13:30 koniec rundy 2 i lunch
14:00 wyniki rundy 2 i przedstawienie co nas czeka w rundzie 3 (jej waga to już 1/3)
14:15 początek rundy 3
15:15 koniec rundy 3 i przerwa
15:45 wyniki trzeciej i wprowadzenie do ostatniej czwartej rundy (najważniejsza - jej waga to 1/2 - zadecyduje wiec o połowie zdobytych punktów)
16:00 początek rundy 4
17:15 zamknięcie ostatniej rundy
17:30 zakończenie walki
18:00 uczestnicy zostaną zabrani na imprezę finalną

28.09.2017

Rozgrzewka - runda wstępna.

Rozpoczęła się runda wstępna. Nie jest ona liczona do wyniku końcowego (rozgrzewka, ale bardzo wymagająca):
- 8 klientów
- 11 produktów
- 8-10 (!) komponentów
- niektóre z produktów mogą nie mieć ograniczonego "Shelf Life"
- ilość miejsc paletowych w magazynie surowców nie jest ograniczona
- możliwość druku na linii
- VMI z dostawcami
- można zarządzać asortymentem ale klienci lubią gdy dostają wszystko co chcą
- terminy płatności
- horyzont promocji
I na to wszystkoczas do została jeszcze godzina! (runda zostanie zamknięta o 10:30 czasu portugalskiego czyli o 11:30 polskiego :) )

28.09.2017

Konkurencja

 

 

28.09.2017

Wielki Finał zawodów Global Challenge The Fresh Connection 2017 rozpoczęty!

Pogoda i nastroje dopisują. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, firmę BELL!

Zapraszamy do relacji na żywo: RELACJA FB

28.09.2017

Firmy biorące udział w światowym finale zawodów The Fresh Connection 2017

 

Wrzesień coraz bliżej, co oznacza, że dużymi krokami zbliżamy się do wielkiego finału światowych zawodów łańcucha dostaw The Fresh Connection Global Challenge 2017.
Oto drużyny, które polecą do Lizbony, by 28 września walczyć o tytuł Mistrza Świata i nagrodę główną - kurs łańcsucha dostaw na MIT w Bostonie dla całego zespołu.

 

 • Polska - Bell PPHU
 • Rosja - R-Pharm
 • Holandia - Ewals Cargo Care
 • Arabia Saudyjska - Saudi Readymix
 • Francja - Llamasoft
 • USA - GKN
 • Argentina - Grupo Cepas
 • Turkey - Şişecam
 • International - Aerosud
 • Individuals Team

 

Trzymamy kciuki za zespół z Polski - Bell!

29.08.2017

Relacja uczestników Dell Products Poland

Jak co roku w zawodach The Fresh Connection Global Challenge gościliśmy dwa zespoły w barwach firmy Dell Products Poland. Oto parę spostrzeżeń od uczestników tegorocznej edycji:

DELL Products Poland, Paweł Gala, Production Control, Sr Specialist:

Przygoda z TFC to przede wszystkim duże wyzwanie w formie zabawy połączonej z nauką poprzez praktykę.  Zmienne środowisko oraz ogrom informacji do przeanalizowania powoduje, że każdy może się w tym zatracić. Dodatkowo smaczku dodaję rywalizacja w innymi drużynami na każdym etapie rozgrywki. Gdy już wydaje nam się, że wszystko wiemy wraz z kolejną rundą dochodzą nowe opcje, nowe możliwości i cała zabawa zaczyna się od nowa! Dodatkową komplikacją jest fakt, że runda demo pozwala na działania znacznie różniące się od tych z rundy live. Ciekawą pomocą jest dostępny na późniejszym etapie symulator, wyniki z niego uzyskane nie należą do najdokładniejszych, ale pozwalają rozwiać niektóre wątpliwości odnośnie przebiegu procesu naszej produkcji. Niestety same informacje z symulatora nie są wystarczające do podejmowania ostatecznych decyzji a i informacje dostępne w infocenter gry nie rozwiewają bardzo wielu wątpliwości. To co w realnej fabryce sprowadzałoby się do wizyty na produkcji i zgłębienia procesu, tutaj często pozostaje w sferze domysłów. Mimo wszystko polecam udział w TFC, jest to coś czego warto doświadczyć ! 

26.06.2017

Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. - relacja z zawodów

Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A

„Delikatnie mówiąc nie osiągnęliśmy szczególnie dobrego wyniku, zapewne było to funkcją naszego zaangażowania czasowego. Mimo wszystko rywalizacja dała nam sporo satysfakcji i świeżego spojrzenia na pewne procesy, lekcja pokory którą otrzymaliśmy zapewne też przyda się nam w przyszłości. Z mojej strony, zakładałem że ta rozgrywka będzie tylko treningiem przed przyszłym sezonem, sporo się nauczyliśmy, zrozumieliśmy jak należy podejść do rozgrywki jeśli chcemy osiągnąć jakiś sensowny wynik. Jeśli wystartujemy w kolejnym sezonie to będziemy przygotowani”

„Dla mnie gra była spojrzeniem na pewne rzeczy z innego punktu widzenia, który podczas tej gry (mniej więcej) udało mi się zrozumieć. Wg mnie każda runda była trudna, bo nigdy z tą grą nie miałem styczności i w każdej pojawiało się coś nowego, o czym niekoniecznie wiedzieliśmy. To z kolei prowadziło do licznych „wpadek” (np. niewybranie linii do produkcji nowego produktu). Ale… wydaje mi się, że w 2 rundzie pojawiło się najwięcej nowości.
Co do usprawnień to fajnie byłoby gdyby w raporcie generowanym po każdej rundzie (do excela) były wyniki finansowe z rundy [roi, koszty, kary, itp.]. Dzięki temu liczne obliczenia w excelu byłyby łatwiejsze. Co do kolejnych edycji to z chęcią wziąłbym w nich udział 😊"

21.06.2017

Relacja Mistrza Polski TFC Global Challenge 2017 - Bell PPHU

(...) Pierwsza runda rozgrywek zaskoczyła nas małą ilością dostępnych opcji. Spodziewaliśmy się wielu nowych możliwości, lub choćby większej ilości produktów. Jedynym utrudnieniem zaimplementowanym przez Organizatorów było ograniczenie powierzchni magazynu surowców i tankyardu, które utrzymało się do końca zawodów, jednak w pierwszej rundzie nie przysporzyło zbyt dużych problemów. Zajęcie w tej rundzie 1 miejsca w Polsce i 4 na świecie zostało przez nas przyjęte z lekkim niedowierzaniem. Spodziewaliśmy się zakończyć rundę w środku stawki.

W drugiej rundzie nie mogliśmy już narzekać na brak nowych wyzwań. Rozgrywkę urozmaicono otwarciem nowego, ogromnego rynku zbytu, nowego kanału dystrybucji oraz wprowadzeniem produktu idealnie dopasowanego do potrzeb sprzedaży w webshopie. Kolejnym utrudnieniem było wprowadzenie zarządzania ryzykiem w dostawach (...).

Na ogłoszenie wyników czekaliśmy w jeszcze większym napięciu. I znowu lekki szok. Pierwsze miejsce na świecie i duża przewaga nad drugą drużyną w Polsce. To był pierwszy moment, kiedy poczuliśmy, że wyjazd do Lizbony jest jak najbardziej realny. Uczucie to spotęgował fakt, że trzecia runda nie różniła się znacząco od poprzedniej. Nasza strategia okazała się bardzo lukratywna, więc skupiliśmy się głównie na wdrożeniu nowego produktu i szlifowaniu sprawdzonych rozwiązań. Ta runda wymagała od nas zdecydowanie najmniej zaangażowania. Byliśmy nawet odrobinę zawiedzeni. Liczyliśmy na dalszą ekspansję firmy na nowe rynki, a podarowano nam tylko jeden, niewielki produkt.
Po sześciu tygodniach zmagań i wzmożonej pracy, kiedy musieliśmy pogodzić obowiązki służbowe oraz udział w zawodach, pozostało nam tylko czekać na wyniki. Czekać, czekać i czekać… weekend przed ogłoszeniem wyników dłużył się niesamowicie. W poniedziałek od rana każdy z nas miał w przeglądarce internetowej ustawione autoodświeżanie. Potem była już tylko radość… i szampan! (...)

20.06.2017

Relacja z zawodów - Dendro Poland Ltd Sp. z o.o.

Global Challenge 2017 było dla nas świetnym wyzwaniem do tego aby rozruszać nasz umysł, spotkać się z kolegami z innych działów, „pobawić się” scenariuszami działań, stworzyć strategie działania jak CEO :).
Najatrakcyjniejsze dla nas są stale zmieniające się warunki realizacji łańcucha dostaw, znacznie bardziej dynamiczne niż w codziennym życiu realnych firm.

Runda pierwsza była dla nas najtrudniejsza - trzeba było „po omacku” poznawać ustawienia symulatora i sprawdzać funkcjonalności i sprawdzać, jak ustawienia wpływają na wynik.
Dzięki symulatorowi mieliśmy możliwość wyciągnięcia wniosków - jakie błędy zostały popełnione, z czym sobie nie radzimy, a gdzie podkręcić możemy KPI.

Runda druga była dla nas łatwiejsza z tego względu, że na co dzień obsługujemy magazyny zewnętrzne. Ucieszyliśmy się na nowy kanał dystrybucji.
Miejsce drugie w Polsce (szóste w świecie)  po drugiej rundzie, dało nadzieję na pokonanie bardzo mocnego przeciwnika - BELL.
Nasza strategia była taka – postawiliśmy wszystko na jedną kartę, albo wygramy i jedziemy do Portugalii, albo ... drugie miejsce nie było satysfakcją.
Zaryzykowaliśmy wszystko.
Zawody ukończyliśmy zajmując 12 miejsce w PL (48 w świecie).
Gratulujemy zwycięzcom :). Czy skorzystamy jeszcze? czas pokaże :).

Ewa Jóźwiak, Starszy specjalista ds. Logistyki, Dendro Poland Ltd Sp. z o.o.

14.06.2017

Polski finał Global Challenge 2017. Drużyna Bell PPHU Mistrzem Polski w zawodach Global Challenge - The Fresh Connection 2017.

Przedstawiciele firmy Bell PPHU po 3 rundach drugiego etapu światowych zawodów Global Challenge – The Fresh Connection 2017 okazali się najlepsi spośród 21 drużyn z naszego kraju i zdobyli tytuł Mistrza Polski. 

Zwycięstwo oznacza przejście do światowego finału i rywalizację o tytuł Mistrza Świata z najlepszymi z całego globu. 28 września br. areną tych zmagań będzie Lizbona.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło aż 21 zespołów. Osiągnięty wynik przez zwycięzców – ROI na poziomie 48,01% jest równocześnie najlepszym wśród wszystkich 300 drużyn biorących udział w zawodach. Drugie miejsce zajęli pracownicy firmy Nexteer Automotive z wynikiem 24,30% ROI, co daje 8. wynik na świecie. Natomiast drużyna PepsiCo Frito Lay zajęła trzecie miejsce na podium z wynikiem 15,63% ROI (co jest 16. wynikiem na świecie).

Co warto podkreślić, dla reprezentantów firmy Bell PPHU jest to debiutancki udział w zawodach.

Koszty przelotu i pobytu polskich Mistrzów w Lizbonie pokrywa MPM Productivity Management, krajowy przedstawiciel organizatorów zawodów. Nagroda dla zwycięskiej drużyny całych zawodów to bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.
 

05.06.2017

Przedstawiamy wyniki II rundy Global Challenge!

Świetne wieści: Najwyższe ROI w rundzie drugiej 35.2% osiągnęła drużyna Bell – SCM Team z Polski! Tym samym uwzględniając wynik ważony po drugiej rundzie jest na szczycie rankingu światowego. 

Na drugim miejscu Saudi Ready Mix z Arabii Saudyjskiej z ROI na pozimie 34.8%. Trzecie miejsce zajmuje kolejna drużyna z Arabii Saudyjskiej - Al Faisaliah - Al Faisaliah Medical Systems (FMS) z wynikiem 33.2% ROI. Czwarta jest drużyna z Francji Groupe DEFTA ROI - 23.4% i na piątym z wynikiem 22.2% ROI jest drużyna FrieslandCampina z Holandii.

Zapytaliśmy drużynę Bell - SCM Team o wrażenia po wynikach II rundy Global Challenge:
„Nastroje bardzo optymistyczne :). Natomiast widzimy teraz, jak dużo błędów popełniliśmy. Tym bardziej zaskakuje nas tak wysoki wynik w stosunku do innych zespołów. W naszym odczuciu ta runda była bardzo wymagająca, ale nie było nic, czego nie dałoby się policzyć. Kwestia ilości czasu włożonego w poznawanie mechanizmów pracy symulatora :)".

22.05.2017

Wrażenia po pierwszej rundzie Global Challenge

Polpharma: „Nasz wyliczony ROI był bliski uzyskanemu, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego miejsca w rankingu. Może to wrodzona skromność ;) Szczerze mówiąc, to w ogóle zespoły z Polski bardzo dobrze wypadają. Aż 4 zespoły w pierwszej 10-tce na świecie! Mamy bardzo mocną konkurencję :)."

„Szczerze mówiąc nadal jesteśmy w ciężkim szoku. Nie będę zdradzał naszej strategii, ale po pierwszej rundzie spodziewaliśmy się wylądować w połowie stawki. Z ogromną ekscytacją czekamy na oficjalne, szczegółowe wyniki pierwszej rundy. Zastanawiamy się jak duże różnice były w wynikach polskich zespołów”

I słowo komentarza naszego kolegi Konrada Grondka, który jest także członkiem jednego z trenerskich zespołów startujących w tegorocznych zawodach (dla przypomnienia Konrad Grondek i Zbigniew Sobkiewicz to Mistrzowie Świata The Fresh Connection 2016 w grupie trenerów TFC): 

"Pierwsza runda, to był „pikuś”. Świadczą o tym choćby wyniki zespołów – ponad 80% poprawiło wyniki! Runda druga, to już nie przelewki, tym bardziej, że nie przypominam sobie, tak skomplikowanej rundy. Zazwyczaj, jak sięgnę historią, to występował raczej jeden z elementów. W tym roku mamy niesamowity urodzaj „wyzwań” w SCM. Żadna z funkcji w zespołach nie będzie się nudziła! 

W „purchawach” (inaczej zakupy, ale tak mówimy sobie na ten dział w MPM’ie) trzeba podjąć decyzje związane z zarządzaniem ryzykiem dostaw. Ale czy tylko tego działu to dotyczy? W „operacjach” ciągle czegoś brakuje… i nie przybywa… i kupić nie można… „Suplaj” jak ten klej – łączy wszystko! W sprzedaży opcji i możliwości jest aż nadto, ale pamiętajmy o tym, że… PLAN MA BYĆ REALNY!

Powodzenia!"

15.05.2017
 

Komentarz organizatorów odnośnie wyników I rundy Global Challenge i prezentacja polskich drużyn na tle reszty świata

"This first round of The Global Challenge 2017 started very promising. Close to 87% of all teams showed an improvement in ROI compared to the starting ROI of –1.4%. Let’s take a closer look at the details. The Global Top 5 shows an interesting picture. With an ROI of 23.7% a Russian team called R-Pharm - Team 2, is globally the best scoring team. Runner up is a Dutch team named Ewals Cargo Care - The Ewals Connection with an ROI of 21.7%, followed in third place by another Russian team: R-Pharm - Team1 with 21.2%. In fourth place is a Polish team: Bell - Team 49, with an ROI of 20.2% and in fifth place after round 1 is a team from Saudi Arabia: Saudi Ready Mix - Saudi Ready Mix, with 19.7%. In the Polish pool of the Global Challenge Bell - Team 49 leads, followed by GKN Driveline - Team 60, and in third place is Celsa HO - Team 52."

Aż 4 zespoły z Polski znajdują się w pierwszej światowej 10! W zawodach wystartowało ponad 300 drużyn. Poniżej miejsca w pierwszej dziesiątce w światowym rankingu po I rundzie Global Challenge, które zajęły polskie drużyny:

 • Bell - miejsce 4
 • GKN Driveline - miejsce 6
 • Celsa HO - miejsce 7
 • Polpharma - miejsce 10

 

08.05.2017

Wyniki I rundy drugiej fazy GC TFC 2017 ogłoszone!

Oto pierwsze trzy miejsca w Polsce:

1. Drużyna Bell SCM Team z Bell PPHU - ROI 20,17%

2. GKN Driveline Polska - 18,98%

3. Celsa HO - 18,70%

Przed nami jeszcze dwie rundy do rozegrania przez niecały miesiąc. Trzymamy kciuki!

08.05.2017

Rozpoczęcie Global Challenge Rounds

Rozpoczyna się właśnie kolejny etap zawodów: Global Challenge Rounds. Na tym etapie zawodnicy grają jedną rundę w ciągu dwóch tygodni - przed nami trzy takie rundy, ostatni etap kończy się 02 czerwca 2017. 

W tym roku w rundach treningowych wzięło udział 29 zespołów, w tym jeden zespół, który startuje w puli dedykowanej osobom występującym w barwach kilku firm. W bieżącym roku organizatorzy po raz pierwszy dopuścili możliwość udziału w zawodach zespołom złożonym z pracowników różnych firm. Tym samym w puli polskiej o miano Mistrza Polski i wylot do Lizbony będzie walczyć 28 drużyn (przelot i zakwaterowanie sponsoruje nasza firma) a drużyna złożona z pracowników paru firm będzie startować w puli międzynarodowej i także będzie mieć szanse na wyjazd do Lizbony i walkę o Mistrzostwo Świata (wyjazd sponsorowany przez Inchainge).

24.04.2017

Global Challenge - czas start!

Rundy treningowe GC TFC 2017 dobiegły końca. Uczestnicy testowali różne ustawienia w symulatorze i jak opowiadali, nie przykładali wagi do wyniku. Jednak co ciekawe, mimo takiego podejścia, drużyny z końcowym wynikiem z ujemnym ROI, które przystąpiły do pierwszej rundy, można policzyć na palcach jednej dłoni! To dobry zwiastun.
A od najbliższego poniedziałku już prawdziwe sportowe emocje w kolejnym etapie pt. Global Challenge Rounds. 

Kilka wypowiedzi uczestników po rundach treningowych: 

Dendro Poland: "Świetna rozgrzewka, wpłynęła na to że mamy apetyt na wysokie miejsca :). Przetestowaliśmy kilka scenariuszy działań, oraz większość funkcjonalności programu … nawet zaryzykowaliśmy. Bawiliśmy się przy tym świetnie oraz sprawdzaliśmy się w działaniach „nie ze swojego działu”, bowiem każdy próbuje swoich sił w innych procesach niż zwykle pracuje :). Rozpoczynamy regularne zawody Global Challenge z ogromnym entuzjazmem :)"

Valeo Service Eastern Europe: “Nastroje bardzo pozytywne pomimo nieznacznego spadku zanotowanego w ostatniej rundzie. Potraktowaliśmy tę rundę jako czas eksperymentów. W tej wyciągamy wnioski i czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój zdarzeń. Zespół jest bardzo zmotywowany i chętny do współpracy. Nie ma miejsca na silosowość :). Jedyną przeszkodą jest chyba tylko czas... część z nas ma mocno napięte grafiki, ale damy radę :)!”

"Wrażenia – bardzo dobre. Wciągnęliśmy się w grę bardzo. Staramy się być zgraną drużyną i dyskutujemy wspólnie nad podejmowanymi decyzjami. Widzimy jak skomplikowanym organizmem jest firma i jak wiele złożonych procesów w niej zachodzi. Wszystko działa na zasadzie naczyń połączonych i jedna decyzja w ramach jednego obszaru wpływa na wiele aspektów we wszystkich innych obszarach. Staramy się te złożoności i zależności zrozumieć. Analizujemy osiągnięte wyniki i wyciągamy wnioski. Runda treningowa to była rozgrzewka :). Teraz zamierzamy mocno piąć się z tej 13 pozycji – w górę :)"

"Wyniki są już widoczne. Tylko pierwszą rundę graliśmy na 100%. Druga i trzecia runda to testowanie różnych ustawień, więc wynik jest sprawą drugorzędną. W zeszłym roku wygraliśmy wszystkie 3 rundy treningowe, a do Miami pojechał SPX... W tym roku chcemy odwrócić trend :)"

"Dzisiaj zamknęliśmy trzecią rundę treningową. Wynik końcowy nie jest powalający, ale udało się przetestować kilka strategii i w ostatniej rundzie wyszliśmy z -12% na +6% :). Czekamy z niecierpliwością na poniedziałek. Jesteśmy ciekawi, jakie komplikacje wymyślili nam organizatorzy :)"

"Wrażenia bardzo fajne. Póki co skupialiśmy się chyba za bardzo na procesach wewnątrz fabryki zamiast skupić się na kliencie, stąd niezbyt korzystny dla nas wynik rundy treningowej :). Niestety ciężko jest nam spotykać się częściej niż 1x w tygodniu, dlatego też nie do końca rozumiemy jeszcze wszystkie procesy zachodzących w symulacji. Mamy nadzieję, że od tego tygodnia uda się poświęcić więcej czasu na wspólne omówienie danych wejściowych i podjęcie pierwszych (oby trafnych) decyzji :)"

21.04.2017

Pierwsza runda treningowa za nami.

Postanowiliśmy zapytać osoby, które w tym roku debiutują w zawodach o pierwsze wrażenia. Na początku rozmawialiśmy z Panem Pawłem Grabowskim, zastępcą dyrektora ds. produkcji z firmy BELL PPHU:

Remote Sessions to jeszcze nie rywalizacja z innymi drużynami, ale czy już teraz podejmowaniu decyzji w symulatorze towarzyszą duże emocje?

Paweł Grabowski: U nas w drużynie samym ustaleniom nie towarzyszyło duże napięcie. Postanowiliśmy wykorzystać sesje treningowe do analizy różnych strategii i wyciągnięciu wniosków przed właściwą rozgrywką. Decyzje podejmowane były na spokojnie z w pełni analitycznym podejściem. Emocje pojawiły się przez te parę minut oczekiwania na wynik.

Mówi się, że bez względu na dyscyplinę, początkującym dopisuje szczęście. W symulatorze TFC da się to odczuć?

Paweł Grabowski: Zmienność rynku jest rzeczą naturalną. Kwestia bycia przygotowanym na sytuacje losowe jest pewnego rodzaju umiejętnością. Ciężko czasem ocenić, czy jest to szczęście początkującego. Wolę myśleć, że dobre wyniki są kwestią właściwych, świadomych decyzji :)

Czy jest coś, co w tej chwili Pana zaskoczyło w rozgrywce?

Paweł Grabowski: Schemat działania symulatora poznałem w trakcie korzystania z wersji demo. Tam dzięki podejmowaniu decyzji za wszystkie działy udało się spojrzeć na rozgrywkę z szerszej perspektywy, więc pierwsza runda treningowa nie była dla mnie zaskoczeniem.

Dziękujemy za wypowiedź.

03.04.2017

Ruszył pierwszy etap zawodów Global Challenge - The Fresh Connection 2017

Dziś rozpoczęła się kolejna – siódma już - edycja międzynarodowych  zawodów łańcucha dostaw:  Global Challenge – The Fresh Connection 2017.
Pierwszy etap stanowią trzy rundy treningowe (tzw. Remote Sessions), które potrwają do 14 kwietnia.
Do rund treningowych przystąpiło 17 drużyn, lecz nabór wciąż trwa, więc liczba ta jeszcze się zmieni. Tym bardziej, że zainteresowanie zawodami  z roku na rok jest coraz większe, a osiągnięcia naszych rodaków z poprzednich lat pokazują, że należy się liczyć z reprezentantami naszego kraju. Na trzy występy w międzynarodowym finale, już raz udało nam się zdobyć tytuł Mistrza Świata GC TFC.
Przygotowania do zawodów podjęli m.in. przedstawiciele firm:

 • Beiersdorf
 • Bell
 • Danfoss
 • Dell Products Poland
 • Dendro Poland
 • GKN Driveline Polska
 • LSC Communications
 • Nexteer Automotive Poland
 • Pepsico Logistyka
 • Polpharma
 • SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.
 • US Pharmacia
 • Valeo Service Eastern Europe

 

27.03.2017

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn