Tomasz Sokołowski

Consultant, Master Instructor DDMRP

Doświadczenie zawodowe zanim został konsultantem:

Przez wiele lat kierował łańcuchem dostaw w przedsiębiorstwach z różnych branż.

Poznał procesy zarządzania łańcuchem dostaw przy produkcji detergentów i kosmetyków w Unileverze. Budował od podstaw Dział Zaopatrzenia i Logistyki w Wrigley’u. Pracując w Kompanii Piwowarskiej planował produkcję i dystrybucję piwa, oraz kupował komponenty dla całej Grupy SABMiller w Europie. Kierował planowaniem, zakupami, magazynowaniem i fizyczną dystrybucją leków w US Pharmacia. Kupował komponenty do produkcji siedzeń autobusowych i kolejowych w firmie KIEL. Był Szefem Zakupów na Europę w Firestone.

Wie, jak ważny jest dla Firmy stabilny dalekosiężny plan – wdrażał proces S&OP w trzech Firmach i dzięki temu udało się uniknąć sytuacji, żeby generalnie zabrakło zapasów lub mocy produkcyjnych.

Zna zasady pracy w międzynarodowych korporacjach – uczestniczył w wielu projektach budujących transgraniczne łańcuchy dostaw i poznał zasady pracy w takich przedsięwzięciach.

Rozumie istotę dobrej Strategii Zakupowej – wdrożył m.in. innowacyjny sposób kupowania „commodity” wartego ok 200 milionów € rocznie, dzięki czemu firma oszczędzała ok 7 milionów € rocznie.

Poznał wartość współpracy z dobrze zmotywowanym Zespołem – zidentyfikował i wypromował do awansu kilka osób do dziś pełniących kluczowe role w swoich firmach.

Poczuł smak porażki – kupując za wiele na raz i w konsekwencji doprowadzając do utylizacji kilkuset palet wartościowego towaru, który przeterminował się zanim został sprzedany.

Ma świadomość całościowego podejścia do biznesu – zmienił filozofię zarządzania systemem jakości tak, że przestał on być „papierowym potworem” generującym mnóstwo bezwartościowych dokumentów i ograniczającym kreatywność pracowników, a stał się żywym organizmem angażującym użytkowników z różnych działów do zapobiegania problemom i stawiania czoła realnym wyzwaniom.

Doświadczenie zawodowe jako konsultant:

Od pięciu lat prowadzi szkolenia oraz warsztaty w zakresie planowania nadrzędnego S&OP (Sales & Operations Planning), MPS (Master Production Schedule) oraz MRP (Materials Requirement Planning). Prowadził diagnozy zintegrowanego planowania według metodologii MPM. Jest licencjonowanym instruktorem metody DDMRP i DDBrix.

Zrealizował z powodzeniem wiele szkoleń otwartych (dostępnych dla uczestników z różnych Firm), jak i zamkniętych – dedykowanych m.in. dla takich firm jak: Borg Warner, Polpharma, Synthos, Dassault, Albea, Plastic Omnium. Występował też na wielu Konferencjach branżowych.

Kontakt:

biuro@mpm24.com

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn