Tomasz Sokołowski

Consultant, DDP Endorsed Instructor

Doświadczenie zawodowe zanim został konsultantem:

Przez wiele lat kierował łańcuchem dostaw w przedsiębiorstwach z różnych branż.

Poznał procesy zarządzania łańcuchem dostaw przy produkcji detergentów i kosmetyków w Unileverze. Budował od podstaw Dział Zaopatrzenia i Logistyki w Wrigley’u. Pracując w Kompanii Piwowarskiej planował produkcję i dystrybucję piwa, oraz kupował komponenty dla całej Grupy SABMiller w Europie. Kierował planowaniem, zakupami, magazynowaniem i fizyczną dystrybucją leków w US Pharmacia. Kupował komponenty do produkcji siedzeń autobusowych i kolejowych w firmie KIEL. Był Szefem Zakupów na Europę w Firestone.

Wie, jak ważny jest dla Firmy stabilny dalekosiężny plan – wdrażał proces S&OP w trzech Firmach i dzięki temu udało się uniknąć sytuacji, żeby generalnie zabrakło zapasów lub mocy produkcyjnych.

Zna zasady pracy w międzynarodowych korporacjach – uczestniczył w wielu projektach budujących transgraniczne łańcuchy dostaw i poznał zasady pracy w takich przedsięwzięciach.

Rozumie istotę dobrej Strategii Zakupowej – wdrożył m.in. innowacyjny sposób kupowania „commodity” wartego ok 200 milionów € rocznie, dzięki czemu firma oszczędzała ok 7 milionów € rocznie.

Poznał wartość współpracy z dobrze zmotywowanym Zespołem – zidentyfikował i wypromował do awansu kilka osób do dziś pełniących kluczowe role w swoich firmach.

Poczuł smak porażki – kupując za wiele na raz i w konsekwencji doprowadzając do utylizacji kilkuset palet wartościowego towaru, który przeterminował się zanim został sprzedany.

Ma świadomość całościowego podejścia do biznesu – zmienił filozofię zarządzania systemem jakości tak, że przestał on być „papierowym potworem” generującym mnóstwo bezwartościowych dokumentów i ograniczającym kreatywność pracowników, a stał się żywym organizmem angażującym użytkowników z różnych działów do zapobiegania problemom i stawiania czoła realnym wyzwaniom.

Doświadczenie zawodowe jako konsultant:

Od pięciu lat prowadzi szkolenia oraz warsztaty w zakresie planowania nadrzędnego S&OP (Sales & Operations Planning), MPS (Master Production Schedule) oraz MRP (Materials Requirement Planning). Prowadził diagnozy zintegrowanego planowania według metodologii MPM oraz audyty klientów według metodologii ABCD Oliver’a Wight’a. Jest licencjonowanym instruktorem metody DDMRP i DDBrix.

Zrealizował z powodzeniem wiele szkoleń otwartych (dostępnych dla uczestników z różnych Firm), jak i zamkniętych – dedykowanych m.in. dla takich firm jak: Borg Warner, Polpharma, Synthos, Dassault, Albea, Plastic Omnium. Występował też na wielu Konferencjach branżowych.

Kontakt:

biuro@mpm24.com

Bądźmy w kontakcie
Facebook LinkedIn