Aktualności 2019

11/02/2019"Kluczowe punkty wdrażania i utrzymania procesu S&OP. Wyznania byłego wdrożeniowca procesu S&OP" - relacja z seminarium

Tegoroczne edycje seminariów z cyklu Case Explorer, odbyły się, jak co roku w Krakowie, Poznaniu, i Warszawie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wkład w dyskusje. W seminariach wzięło udział ponad 100 osób.

Film jest nawiązaniem do pierwszej części seminarium, podczas którego omówione zostały wyniki badania dotyczącego wyzwań, jakie czekają łańcuch dostaw w 2019 roku i porównaniu ich z wynikami z poprzednich lat.

Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiet wypełnionych przez menedżerów i specjalistów polskich firm.Pierwszą część wystąpień Zbigniew Sobkiewicz  poświęcił omówieniu wyników badania dotyczącego wyzwań, jakie czekają łańcuch dostaw w 2019 roku i porównaniu ich z wynikami z poprzednich lat.

Druga część spotkań, prowadzona przez naszego Gościa Specjalnego – Michała Kordelskiego (z-ca kierownika ds. zaopatrzenia w firmie Zakład Aparatury Elektrycznej Ergom Sp. z o.o - poprzednio Menadżera Łańcucha Dostaw w firmie produkcyjno-handlowej) dotyczyła Jego własnych doświadczeń z wdrażania S&OP. 

W trzeciej części seminariów odbywała się interaktywna sesja warsztatowa z wykorzystaniem symulatora The Fresh Connection. Uczestnicy prowadzili wirtualne przedsiębiorstwa, wspólnie podejmując decyzje z obszarów: sprzedaży, zakupów, łańcucha dostaw i operacji.

Poniżej kilka opinii uczestników:

Zawsze spotkania z praktykami uznaję za pożyteczne, ponieważ dają nam możliwość  zaczerpnięcia wiedzy z „pierwszej ręki”. Uczestnicy prezentują różne branże, różne komórki organizacyjne, dlatego  warto skonfrontować swoje doświadczenia  i zadania -  można wymienić się doświadczeniami ze „swojego podwórka”.  (…) Hamelin,  Operation Manager, Malgorzata MICHALSKA

 

(…)Wiedza oraz charyzma Pana Zbigniewa Sobkiewicza nie pozwoliła ani na chwilę wyłączyć się z prowadzonego seminarium. Sposób prowadzenia seminarium przez Pana Sobkiewicza powodował, iż chciało się "chłonąć przekazywaną wiedzę" i była ona poda w sposób praktyczny, a nie akademicki. Wiele cennych praktyk przekazywanych przez Pana Sobkiewicza i Pana Kordelskiego wykorzystam w swojej firmie podczas budowania pilotażowego S&OP. Tomasz Sulkowski, Litex, Prezes Zarządu

 

Seminarium było naprawdę super, przyznam się że na początku obawiałam się akademickiego wykładu, ale było zupełnie odwrotnie. (…) Fajnie było poczuć, że inni mają podobne problemy i że są znane sposoby jak je rozwiązać, innymi słowy – dobrze jest dzielić się tzw. dobrymi praktykami z ludźmi z branży, którym zależy. (…) Maja Tomczak, Manager of Planning & Orders Execution, Networked Energy Services Sp. z o.o.

Więcej


Program seminarium

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn