Aktualności 2019

27/12/2019DDBrix - nowe otwarcie, nowe wyzwania 2020

MPM dostarcza wiedzy od ponad 20 lat, a ciągły rozwój i ciągłe doskonalenie jest naszym DNA.

Tuż przed Świętami nasi konsultanci… bawili się klockami lego, a właściwie klockami DD Brix.

Będąc bardziej precyzyjnym, dzięki warsztatom DDBrix poprowadzonym pierwszy raz w Polsce, mogliśmy przetestować DD MRP w praktyce, dotknąć, policzyć i zastosować nowe rozwiązania w symulacji planowania, zarządzania zapasami i osiąganiu oczekiwanego poziomu obsługi klienta. Wyniki dają do myślenia, a główny przekaz brzmi – gdy znasz swój proces, stosujesz z powodzeniem zintegrowane planowanie, miałeś czas na wdrożenie Lean Manufacturing, a dzięki Theory of Constrains potrafisz skupić się na tym co ważne – warto przyjrzeć się kolejnemu rozwiązaniu z palety ASCM – DDMRP.

Nie masz czasu na zintegrowane planowanie, LM, ToC bo walka z pożarami konsumuje Twoje zasoby? Wciąż warto uprościć Twoje zarządzanie i poznać nowe, rozszerzone podejście do planowania.

Definiujesz swój proces i cel, mierzysz i  analizujesz przepływy i liczysz swoje zapotrzebowania, wdrażasz rozwiązanie i kontrolujesz przepływy, zapasy i obsługę Klienta. Właśnie zastosowałeś podejście DMAIC to łańcucha dostaw, a kalkulacje oparte na budowaniu buforów ( DD MRP) kierują Cię do realizacji celu.

Co to dla Was oznacza?

Gdy znacie swój proces, macie porządek w master data, chcecie bardziej optymalnie zarządzać zapasami, planowaniem i obsługa Klienta to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – szkolenia i warsztaty DDMRP / DDBrix dostępne w naszej ofercie.

Szkolenia DDMRP – sprawdź nasz kalendarz.

Szkolenia i warsztaty DDBrix – zapraszamy do śledzenia strony – oferta będzie dostępna od drugiego kwartału 2020r.

Specjalne podziękowania dla naszego Trenera – Laurent Vigouroux w niezwykle zajmujący i profesjonalny sposób wprowadził nas w świat DDMRP, a DDBrix bawiąc uczy i ucząc bawi.


Ze swojej  strony mogę powiedzieć ze szkolenie odebrałam bardzo pozytywnie! Ciekawie prowadzone, przeplatane praktyką, co pozwoliło zapoznać się z tematyką nie tylko w teorii, ale praktyce.

Agnieszka Biały-Ciszek, Purchasing Manager, Eden Springs


Po szkoleniach DDP cała idea DDMRP wyglądała na dobrze przemyślaną teorię. Na konferencji w Amsterdamie (listopad 2019) mogłem zobaczyć kilka przypadków udanych wdrożeń i ich wyniki. Teraz, na warsztatach DDBrix można było namacalnie dotknąć wyzwania, a teoria stała się praktyką – wyliczanie „net flow”, określanie harmonogramu produkcji i uzupełnienia zapasów. Nie żebym od razu został wyznawcą, czy fanatykiem, ale coś nie coś układa się w głowie.

Konrad Grondek Consultant, APICS Lead CPIM Instructor, Jonah®


Szczególne podziękowania Laurent Vigouroux za świetne szkolenie i Jakub Juchner za pomoc w organizacji i ugoszczenie naszych Klientów oraz zespołu trenerskiego w siedzibie firmy Scanfil.

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn