GLOBAL CHALLENGE SCM – THE FRESH CONNECTION. Ateny 2019.

 

SCM DREAM TEAM. EXPLORE. EXPERIENCE. EXCEED.

Wstąp na Olimp wraz ze swoją drużyną herosów rzucając wyzwanie innym śmiałkom w międzynarodowych igrzyskach zarządzania łańcuchem dostaw i wygraj kurs Executive Supply Chain
na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie.

 

CZYM JEST GLOBAL CHALLENGE - THE FRESH CONNECTION?

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection (TFC). Innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection), produkującym soki owocowe.

Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.

Wyobraź sobie, że…:

  • pracujesz w firmie produkcyjnej, która nie jest w stanie zrealizować strategii firmy na poziomie taktycznym
  • Twoja firma boryka się z myśleniem silosowym, nie potrafi utworzyć połączeń pomiędzy rolami w łańcuchu wartości
  • chcesz optymalnie współpracować ze swoimi odbiorcami, w celu zwiększenia także ich efektywności

… i stwórz zespół zarządzający firmą The Fresh Connection. Zespół zarządzający posiada cztery funkcje:

  • Vice-Prezes ds. zakupów: odpowiedzialny za wybór właściwych dostawców i uzgadnianie umów SLA (Service Level of Agreement) z dostawcami, w tym możliwych wariantów współpracy.
  • Vice-Prezes ds. operacji: musi zadecydować o pojemności w magazynach i pomieszczeniach produkcyjnych i zatwierdzać inwestycje w linii butelkowania i mikserów. Wprowadza szereg projektów doskonalących. Odpowiedzialny również za outsourcing.
  • Vice-Prezes ds. łańcucha dostaw: zarządza zapasami (zapas bezpieczeństwa i ustawienia wielkości partii), interwały na produkcji i zamrożony okres produkcji.
    Vice-Prezes ds. sprzedaży: uzgadnia SLA (Service Level of Agreement), zarządza portfolio produktów i klientów, prognozuje popyt i może wprowadzać nowe koncepcje współpracy.

Decyzje podejmowane przez uczestników powinny być efektem analizy rzeczywistości firmy TFC. Sukces będzie dopiero wtedy osiągnięty, gdy wszyscy uczestnicy zespołu połączą swoje priorytety w jeden cel. W miarę jak symulacja ewoluuje staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.  

O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

EDUKACJA. WSPÓŁPRACA. EMOCJE.

Zawody to nie tylko emocje, to także bezcenne doświadczenie, które będziesz mógł wykorzystać w praktyce – w swojej Firmie!
Zobacz poniżej jak rozwiązujemy problemy specjalistów i managerów SCM.

SPECJALISTA MANAGER

 


Patroni medialni Global Challenge SCM - The Fresh Connection. Ateny 2019.

 

   

 

 

WERSJA DEMONSTRACYJNA TFC 

ZAPYTAJ O DEMO

 

POLSKI PROFIL ZAWODÓW TFC GC