GLOBAL CHALLENGE SCM – THE FRESH CONNECTION. MEDIOLAN 2018.

"Z ZESPOŁEM PO GRAND PRIX W MEDIOLANIE"

SCM DREAM TEAM. EXPLORE. EXPERIENCE. EXCEED.

Weź udział w największym wyzwaniu Supply Chain Management na świecie: Global Challenge SCM – The Fresh Connection. Zbierz zespół, pokonaj rywali, wzmocnij swoje umiejętności i wygraj wyjazd do Mediolanu!

 

CZYM JEST GLOBAL CHALLENGE - THE FRESH CONNECTION?

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection (TFC). Innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection), produkującym soki owocowe.

Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.

Wyobraź sobie, że…:

  • pracujesz w firmie produkcyjnej, która nie jest w stanie zrealizować strategii firmy na poziomie taktycznym
  • Twoja firma boryka się z myśleniem silosowym, nie potrafi utworzyć połączeń pomiędzy rolami w łańcuchu wartości
  • chcesz optymalnie współpracować ze swoimi odbiorcami, w celu zwiększenia także ich efektywności

… i stwórz zespół zarządzający firmą The Fresh Connection. Zespół zarządzający posiada cztery funkcje:

  • Vice-Prezes ds. zakupów: odpowiedzialny za wybór właściwych dostawców i uzgadnianie umów SLA (Service Level of Agreement) z dostawcami, w tym możliwych wariantów współpracy.
  • Vice-Prezes ds. operacji: musi zadecydować o pojemności w magazynach i pomieszczeniach produkcyjnych i zatwierdzać inwestycje w linii butelkowania i mikserów. Wprowadza szereg projektów doskonalących. Odpowiedzialny również za outsourcing.
  • Vice-Prezes ds. łańcucha dostaw: zarządza zapasami (zapas bezpieczeństwa i ustawienia wielkości partii), interwały na produkcji i zamrożony okres produkcji.
    Vice-Prezes ds. sprzedaży: uzgadnia SLA (Service Level of Agreement), zarządza portfolio produktów i klientów, prognozuje popyt i może wprowadzać nowe koncepcje współpracy.

Decyzje podejmowane przez uczestników powinny być efektem analizy rzeczywistości firmy TFC. Sukces będzie dopiero wtedy osiągnięty, gdy wszyscy uczestnicy zespołu połączą swoje priorytety w jeden cel. W miarę jak symulacja ewoluuje staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.  

O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

JEŚLI WYDAJE CI SIĘ, ŻE WSZYSTKO MASZ POD KONTROLĄ, TO NIE JEDZIESZ WYSTARCZAJĄCO SZYBKO.
– MARIO ANDRETTI

Co czeka Twoją firmę w 2018 roku? Zmiany!
Kryzys, spowolnienie, gwałtowny zryw – przygotuj się na nie wraz z zespołem.

READY, STEADY, GO!

MANAGER SPECJALISTA

 


Patronat honorowy Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2018

 

 


Patroni medialni Global Challenge SCM - The Fresh Connection. Mediolan 2018.

 

 

 

WERSJA DEMONSTRACYJNA TFC 

ZAPYTAJ O DEMO

 

POLSKI PROFIL ZAWODÓW TFC GC