Aktualności 2026
27/02/2026Rola standardu APICS
Kiedy warto poznać standard APICS i dla kogo taka wiedza jest istotna?
Zbyszek Sobkiewicz (MPM) i Rozalia Wojciechowska (Adamed) rozmawiają, o tym w jaki sposób znajomość standardu APICS pozwala supply chain managerowi:
- szybciej budować i porządkować proces planistyczny,
- eliminować konflikty komunikacyjne,
- skuteczniej zarządzać zespołem i jego kompetencjami,
- uniknąć chaosu przy wzroście skali organizacji,
- i wreszcie: kiedy naprawdę ma sens wysłać pracownika na szkolenie, a kiedy jest to tylko koszt bez zwrotu?
Fragment rozmowy dotyczący standardu APICS obejrzyj nagranie na YouTube
Rozmowę prowadzą:
Rozalia Wojciechowska - Dyrektor Łańcucha Dostaw w Grupie Adamed. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu wewnętrznym i zewnętrznym łańcuchem dostaw firm produkcyjnych o profilu farmaceutycznym, ekspert w zarządzaniu rozległymi zespołami oraz procesami łańcucha dostaw dla osiągnięcia jak najwyższego poziomu obsługi Klientów przy racjonalnym poziomie zapasów oraz maksymalizacji efektywności operacji wytwórczych.
Zbigniew Sobkiewicz - Dyrektor Konsultingu MPM Productivity Management. Ekspert S&OP/IBP, zajmuje się strategią i szeroko pojętym SCMem. W MPM odpowiada za działalność konsultacyjno-szkoleniową. Prowadzi analizy oraz konsultacje z zakresu SCM, MRP i S&OP.