Aktualności 2018

„Od gaszenia pożarów do zapobiegania ich powstawaniu. Jak S&OP zmienia perspektywę w przedsiębiorstwie” - relacja z seminarium

Tegoroczna zimowa edycja seminariów z cyklu Case Explorer już za nami.
Odbyły się one w styczniu w Krakowie i Poznaniu, i w lutym w Warszawie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie (w seminarium wzięło udział 130 osób) oraz aktywność podczas prezentacji.


Tym razem tematem wiodącym  był proces wdrożenia S&OP:
,,Od gaszenia pożarów do zapobiegania ich powstawaniu.
Jak S&OP zmienia perspektywę w przedsiębiorstwie”

Pierwszą część wystąpienia, podobnie jak w roku poprzednim, postanowiliśmy poświęcić omówieniu wyników badania dotyczącego wyzwań, jakie czekają łańcuch dostaw w 2018 roku i porównaniu ich z wynikami zeszłorocznymi (które z przewidywań na rok 2017 okazały się prawdziwe? jakie niespodzianki przyniósł mijający rok firmom i ich klientom?).
Dużym zainteresowaniem, sądząc po licznych pytaniach padających z audytorium, cieszyła się prezentacja dotycząca wdrożenia procesu S&OP, którą poprowadził  naszego Gość  Specjalny – Pan Jerzy Sobieszczuk Dyrektor Łańcucha Dostaw Regionu Polski i Węgier z firmy Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o.
Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Sobieszczukowi za podzielenie się własnymi doświadczeniami i wciągający sposób przedstawienia tematu.

Poniżej kilka opinii uczestników:

„U nas w firmie od niedawna zajmuję się szeroko-rozumianym Business Excellence. Jestem kimś na krawędzi działów Sprzedaży i Controllingu. O S&OP nigdy nie słyszałem, a na samo seminarium jechałem nie mając pojęcia czego będzie dotyczyło. Oczywiście seminarium było na bardzo wysokim poziomie, a sam temat okazał się być bardzo mi bliski. Uśmiechały mi się oczy, jak poruszane były tematy problemów, z którymi zmagamy się na co dzień (myśląc, że u nas winni są może ludzie pracujący w poszczególnych działach, i że w innych firmach na pewno jest inaczej )(…)”

„Wczorajsze seminarium – tak samo jak i zeszłoroczne, było dla nas interesujące i mimo całkiem odmiennych branż (niż głównego prelegenta/gość specjalny), wiele codziennych problemów ma te same podstawy i źródła. Myślę wiec, ze każdy z uczestników jest wtedy w stanie przełożyć te problemy oraz metody ich rozwiazywania na własne realia i wyciągnie stosowne wnioski na przyszłość. Możliwość ustawicznego zadawania dodatkowych pytań, zawsze stwarza specjalna „partnerska” atmosferę i nikt nie ma wrażenia układu profesor-uczeń.(…)”

„(…)Było to moje pierwsze seminarium u Państwa, ale wrażenia w trakcie i po zakończeniu spotkania miałem bardzo pozytywne, zarówno ze strony organizacyjnej, jak i merytorycznej. Seminarium było prowadzone w sposób profesjonalny, a przekazywane informacje i doświadczenia prowadzących, choć oczywiście nie wszystkie odnosiły się do realiów panujących w naszym zakładzie, uważam za bardzo cenne i otwierające nowe perspektywy spojrzenia na omawiane problemy. Jedyne, nad czym ubolewam, to zbyt mało czasu, przez co ostatnia, bardzo ciekawa część seminarium, została zbyt mocno skrócona.(…)”
 

Program seminarium

Fotorelacja

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn