Aktualności 2017

11/10/2017Warsztaty S&OP Rzeczpospolita - podsumowanie

5 i 6 października br. odbyły się warsztaty „SALES&OPERATIONS PLANNING 2018 Mierniki * Prognozowanie * Optymalizacja" organizowane przez dziennik Rzeczpospolita. Partnerem merytorycznym był MPM Productivity Management. Konsultanci MPM opracowali listę tematów z zakresu S&OP, które według ich rozeznania są obecnie najbardziej aktualne. Dział Konferencji Rzeczpospolitej odpowiadał za organizację wydarzenia od strony logistycznej i technicznej, ułożenie programu obu dni oraz zaproszenie prelegentów, którzy dołączyliby do omówienia wybranych zagadnień S&OP.

MPM reprezentował na wydarzeniu Zbyszek Sobkiewicz, Consulting Director. Jako prelegent pojawił się trzykrotnie. Oto poruszone przez niego tematy:

  • „Na jakie zmiany i sytuacje musimy przygotowywać nasze organizacje w nachodzącym roku?" - materiałem wyjściowym prelekcji były wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród menedżerów i specjalistów polskich firm, dotyczącej problemów 2017 roku i trendów na 2018 roku w łańcuchu dostaw. Cała prezentacja jest dostępna pod linkiem profilu firmowego LinkedIn 
  • „Budowanie kompetencji zespołowych” - była to sesja interaktywna, w której czynny udział wzięli wszyscy uczestnicy. Zbyszek wykorzystał symulator łańcucha dostaw The Fresh Connection do pokazania najważniejszych elementów w zakresie budowania kompetencji zespołowych.
  •  „Rola Lidera S&OP – wskazówki i wnioski z ostatnich wdrożeń” - zostały omówione wnioski z kilkunastu wdrożeń S&OP, w których konsultanci firmy MPM mieli sposobność pomagać.

Wśród pozostałych prelegentów pojawili się również klienci MPM Productivity Management. Ewa Wawer-Modrakowska z firmy Valeo Service zaprezentowała case study „Rola silnego zespołu łańcucha dostaw w budowaniu przewagi konkurencyjnej". Natomiast Jerzy Sobieszczuk – Dyrektor Łańcucha Dostaw Regionu Polski i Węgier, Lantmännen Unibake Poland odpowiadał w trakcie swojego wystąpienia na pytania „Wdrożenie i co dalej? Ewolucja S&OP. Co zrobić, by proces był ciągle żywy?”.

Wydarzenie pozwoliło poznać perspektywy kilku doświadczonych specjalistów na proces S&OP oraz dało szansę do wymiany poglądów w licznym gronie i zapoznania nowych osób związanych w swoich firmach z łańcuchem dostaw i S&OP.

Jako współorganizatorzy wydarzenia otrzymaliśmy taką rekomendację:

„Jako dział Konferencji Dziennika Rzeczpospolita, mieliśmy okazję współpracować z MPM Productivity Management przy warsztatach „Sales&Operations Planning 2018”. Firma MPM jako partner merytoryczny wydarzenia, dowiodła swojego profesjonalizmu na każdej płaszczyźnie partnerstwa. Tutaj należą się ukłony dla prelegenta- Pana Zbigniewa Sobkiewicza, który ma w sobie niesamowite pokłady pozytywnej energii, którą obdziela wszystkich wokoło oraz szeroką wiedzę praktyczną, którą docenili uczestnicy wydarzenia. Współpraca z MPM Productivity Management to czysta przyjemność, osoby zajmujące się kwestiami organizacyjnymi stanęły na najwyższym poziomie w temacie komunikacji oraz punktualności w wyznaczonych terminach etapów współdziałania.”

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn