Aktualności 2017

Warsztaty Rzeczpospolita - Sales and Operations Planning

5–6 października 2017
WARSZAWA, siedziba dziennika Rzeczpospolita, ul. Prosta 51


5 i 6 października w Warszawie, odbędą się warsztaty, które przygotowaliśmy wspólnie z dziennikiem Rzeczpospolita.

Program powstał na podstawie naszych doświadczeń i rozmów z Klientami - procesy Sales and Operations Planning to temat bardzo ważny ze względu na kluczową rolę jaką procesy te odgrywają w przedsiębiorstwie. Chociaż technicznie plan jest bardzo prosty, jednak w większości wypadków S&OP nie działa tak jak powinien. Spróbujemy wyjaśnić dlaczego tak się dzieje odpowiadając w trakcie warsztatów m.in. na takie pytania:

  • Jak budować kompetencje zespołowe S&OP?
  • Co zrobić, kiedy Twój proces S&OP jest w stagnacji i nie przynosi zamierzonych efektów i rezultatów?
  • Jak zapewnić wiarygodne prognozy i jak włączyć klientów w proces prognozowania?


Oprócz tego, razem z innymi prelegentami zaprezentujemy wnioski, narzędzia i rozwiązania praktyczne z kilkunastu wdrożeń S&OP.

Zbyszek Sobkiewicz, Consulting Director, MPM Productivity Management ma zaplanowane aż trzy wystąpienia. Otwierając dzień pierwszy warsztatów opowie o wyzwaniach jakie czekają na szefów łańcucha dostaw w 2018 roku. Jeszcze tego samego dnia przeprowadzi interaktywną sesję „Budowanie kompetencji zespołowych – ćwiczenie z wykorzystaniem symulatora”. Natomiast 6 października będziemy mieli okazję usłyszeć o rola Lidera S&OP. W trakcie tej prezentacji Zbyszek przedstawi m.in. dwa rodzaje przywództwa w S&OP i najważniejsze zadania lidera. Jak zwykle można się spodziewać wielu przykładów z życia przedsiębiorstw.

Obok niego pojawią się m.in. Ewa Wawer – Modrakowska, Dyrektor Łańcucha Dostaw, Valeo Service Eastern Europe Sp. z o .o., która zaprezentuje success story „Rola silnego zespołu łańcucha dostaw w budowaniu przewagi konkurencyjnej” oraz Jerzy Sobieszczuk, Dyrektor Łańcucha Dostaw Regionu Polski i Węgier, Lantmännen Unibake Poland z bardzo interesującym tematem „Wdrożenie i co dalej? Ewolucja S&OP. Co zrobić, by proces był ciągle żywy?”.


Pozostali prelegenci to przedstawiciele firm AVON, LafargeHolcim, East Europe Lacoste (Devanlay) & GANT Poland.
Zapisy na udział w warsztatach przyjmuje Dział Konferencji i Szkoleń Dziennik "Rzeczpospolita" GG Parkiet. Wszelkie informacje, łącznie z pełnym programem wydarzenia można znaleźć pod linkiem https://konferencje.rp.pl/wydarzenia/4/845-sales-operations-planning-2018/kontakt

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn