Nowe seminarium z cyklu Case Explorer.

Jak SCM może zwiększyć sprzedaż mimo stagnacji na rynku. Przykład z Polski.
Zarządzanie łańcuchem dostaw w niepewnych czasach.

Zapraszamy!

 • 24 stycznia – wtorek – Warszawa
 • 02 lutego – czwartek – Poznań
 • 07 lutego – wtorek – Kraków 

 

Gość Specjalny seminarium:

Ewa Wawer - Modrakowska, Dyrektor Łańcucha Dostaw, Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o.

 

 

Główne tematy seminarium

Co czeka łańcuch dostaw w 2017 roku?

Zobacz na jakie sytuacje przygotowują się szefowie łańcucha dostaw w 2017 roku.Chcesz dowiedzieć się z czym borykali się w 2016 roku? Jak zmienna może być sytuacja w kolejnym? Dalszy wzrost? Stagnacja? Kryzys? Jak przygotować się do każdej z nich? Jedno jest pewne, czy będzie łatwo czy trudno – łańcuch dostaw ma odnieść sukces!

 

Poznaj polski przykład firmy potrafiącej na stabilnym rynku rosnąć zdecydowanie szybciej przede wszystkim dzięki łańcuchowi dostaw - case study.

Customer Intimacy – to as, który SCM trzyma w rękawie, bo nikt tak dobrze nie wie, co boli klienta i jak niebezpieczne jest obiecywanie „gruszek na wierzbie”, zwłaszcza gdy firma już ma dziesiątki tysięcy SKU na magazynie, musi pilnować poziomu zapasów, a czasy dostaw potrafią być bardzo długie.

 

 

Myślenie out-of-the-box.

Najsłabszym ogniwem w Customer Intimacy są ludzie. Muszą chcieć wyjść do klienta i muszą zacząć myśleć „out-of-the-box”. Poznaj na przykładzie, jak budować zespół potrafiący osiągać takie wyniki. Jak dobierać ludzi, jak ich motywować, jak sprawić by nie mieć problemów ze znalezieniem chętnych do pracy. I odkryj, że to ludzie są najsilniejszym ogniwem twojego łańcucha dostaw. Nie tylko w stagnacji…!

 

Termin i miejsce:

 • 24 stycznia – wtorek – Warszawa
 • 02 lutego – czwartek – Poznań
 • 07 lutego – wtorek – Kraków

 

Prelegenci:

Zbigniew Sobkiewicz  - Consulting Director , MPM Productivity Management Sp. z o.o.  

Gość Specjalny: Ewa Wawer - Modrakowska, Dyrektor Łańcucha Dostaw, Valeo Service Eastern Europe Sp. z o .o.

Ewa Wawer -Modrakowska specjalizuje się w planowaniu strategicznym, zarządzaniem logistyką, prowadzeniem negocjacji, implementacją i doskonaleniem zintegrowanych systemów zarządzania oraz optymalizacją procesów operacyjnych. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania operacyjnego zdobywała na operacyjnych i kierowniczych stanowiskach w ramach produkcji, jakości, logistyki i łańcucha dostaw w przemyśle FMCG i automotive.

Aktualnie kierując Łańcuchem Dostaw w firmie Valeo Service zarządza odpowiada za operacje obsługujące klientów z 12 krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Agenda:

​11:00 – 11:30 Supply Chain AD 2017 – czego się spodziewamy? Omówienie wyników badań ankietowych. 

 • Co się działo w 2016? Jak miniony rok widzieli szefowie i specjaliści pracujący w łańcuchu dostaw, a jakie są obserwacje konsultantów MPM.
 • Obawy i nadzieje na 2017 rok. Jakich wyzwań spodziewają się firmy, a jakie widać okiem konsultanta? 
 • Jak się przygotować na to co nadchodzi? Nieważne co będzie – łańcuchy dostaw muszą temu sprostać. Z sukcesem! Tylko jak być gotowym na wiele opcji na raz?


11:40 – 13:30 Customer Intimacy, czyli jak SCM może zwiększyć sprzedaż mimo stagnacji na rynku. Studium przypadku - Valeo Service Eastern Europe.

 • Specyfika firmy Valeo Service – o tym jak zdobywać rynek, który prawie nie rośnie. Niezwykła, nowa rola SCM.
 • Jak sprawić, by sukcesy i osiągnięcia sprzedaży nie stały się tylko problematycznym wyzwaniem dla SCM? Przykład przygotowania przez SCM oferty dla jednego z klientów Valeo Service: jak uczono się jego potrzeb, jak identyfikowano możliwości zwiększenia obrotów oraz jak zapewniono standaryzację.
 • Klucz do sukcesu: zespół. Jak przyciągać do siebie ludzi, gdy o nich trudno, jak ich utrzymać, jak zapewnić ich rozwój by realizować cele firmy i… pracowników


13:45 – 15:15 Budowanie kompetencji zespołowych – ćwiczenie z wykorzystaniem symulatora łańcucha dostaw [NOWE USTAWIENIA! TEGO JESZCZE NIE WIDZIELIŚCIE!]

 • „Dzisiaj kompetencje branżowe to tylko podstawa. By móc zaoferować klientowi coś nadzwyczajnego a jednocześnie opłacalnego dla firmy konieczne jest, by każdy dobrze rozumiał pracę innych, wpływ swoich decyzji na pozostałych” – spojrzenie praktyczne.
 • Co potrzebuje klient – czyli jakie są strategiczne opcje zwiększenia przychodu i ich konsekwencje kosztowe.
 • Wspólny cel – wypracowanie wspólnego kryterium oceny opcji.
 • After Action Review – by iść naprzód trzeba wyciągać wnioski z przeszłości.

 

Warunki udziału:

Cena: 99 zł netto od osoby. Ilość miejsc ograniczona. 

Dla osób, które wypełnią poniższą  ankietę i zostawią swoje dane kontaktowe - wejściówki gratis*!

Ankieta

Rezygnacja z uczestnictwa – odwołanie uczestnictwa wcześniej niż 3 dni robocze przed rozpoczęciem seminarium nie wiąże się z żadną opłatą. Osoby, które odwołają swoje uczestnictwo później niż 3 dni robocze przed rozpoczęciem seminarium lub nie pojawią się na seminarium bez uprzedzenia zostaną obciążone kwotą 99 zł netto, niezależnie od tego czy wypełniły ankietę upoważniającą do darmowej wejściówki, czy też z założenia planowały udział płatny.

Jeśli chcesz już dziś zarezerwować miejsce – napisz do nas.

* z jednej Firmy/Oddziału udział w seminarium wziąć mogą  maksymalnie  4 osoby

 

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn