Strefa wiedzy

Planowanie w logistyce i produkcji pokazane przez pryzmat doświadczeń. 

Zajrzyj do wybranego bloku tematycznego w naszej "strefie wiedzy" – znajdziesz tam artykuły naszych konsultantów. W tych materiałach przybliżamy zarówno wyzwania, jak i sukcesy z obszarów związanych z planowaniem zintegrowanym, prognozowaniem, zarządzaniem zapasami oraz SOPem – a to wszystko oparte o doświadczenia, wizyty w firmach i rozmowy z klientami. Publikacje to swoiste case studies, często z dodatkami specjalnymi typu materiały do pobrania i co ważniejsze do wykorzystania w Twojej pracy.

Zapraszamy!

Mission Impossible – cz.2

Jak odnaleźć się w kryzysowej sytuacji z zachodnim zleceniodawcą i oligarchą ze wschodu w tle, przy jednoczesnym braku komunikacji w firmie? Czy koncepcja punktów kontrolnych inaczej zwanych check pointami jest pomocna? Czy determinacja i rozpaczliwa walka pomogą zbudować zespół i uratować kontrakt? Poznaj dalszą część historii niemożliwej.

Mission Impossible - cz.1

Gdy zachodni zleceniodawca straszy oligarchą ze wschodu

Firma ma wyzwanie z którym się jeszcze nie mierzyła (nie robiła jeszcze tak dużego i skomplikowanego produktu), a do tego Klient, potężny oligarcha ze wschodu na pewno nie zrozumie żartobliwego pytania: „a jakie opóźnienie w dostawie jest akceptowalne?” może być ciekawie. Brzmi jak film akcji? Ta historia wydarzyła się naprawdę. 

Jak znajduje się winnego

W planowaniu wiedza czasem nie wystarczy – trzeba rozumieć. Aby problem rozwiązać, trzeba zrozumieć przyczyny, żeby zrozumieć, trzeba mieć dane i zmapowany proces. A żeby mieć dobre dane i właściwie zbudowany proces, to trzeba trochę się napracować.

Dlaczego zatem Klient nie otrzymał dostawy w terminie? 

Polecane artykuły: 

Jak wdrażać Procesy Planowania Zintegrowanego?

Niezadawalająca terminowość, zbyt wysokie zapasy, częsta zmiana planów i koszty tych zmian są codziennymi problemami doświadczanymi przez działy planowania. Powszechne jest rozczarowanie jakością prognoz, czy komunikacji ze sprzedażą, produkcją i zaopatrzeniem. By je zwalczyć firmy decydują się na znaczące inwestycje w systemy informatyczne, a także duże projekty konsultingowe. Wyniki są jednak bardzo rozczarowujące – sytuacja często nie ulega poprawie. Co robić, by wreszcie sprawy pchnąć do przodu?

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn