Planowanie
konsultacje i wsparcie

Już wkrótce informacje o jesiennej edycji


Webinar z marca 2020

Zarządzanie łańcuchem dostaw w czasach koronawirusa

Jak zweryfikować nieaktualne plany sprzedaży? Jak je wykorzystać do zaplanowania kolejnych działań? Jak przygotować się na niepewność jutra?

Dotychczasowe plany są już nieaktualne - nikt nie planował wyłączenia całego świata na kilka tygodni z powodu kwarantanny. Jeżeli dalej będziemy realizować plany budżetowe (zaakceptowane pod koniec 2019 roku, kiedy to  o koronawirusie jeszcze nikt nie słyszał) to może okazać się, że właśnie realizujemy scenariusz katastrofy.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji i wsparcia online z zakresu SCM - planowania, operacji i zapasów. Oferujemy udział w godzinnych indywidualnych warsztatach online „jeden-na-jeden” lub w małych grupach 3-4 osobowych.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: biuro@mpm24.com

Oferta Webinaru MPM pojawiła się we właściwym czasie jako odpowiedź na potrzeby rynku i bez wahania postanowiłem skorzystać z możliwości poznania opinii profesjonalistów na temat zarówno potencjalnego wpływu kryzysu związanego z pandemią na łańcuchy dostaw, jak i możliwych sposobów radzenia się z wyzwaniami jakie nowa sytuacja postawiła przed nami. (więcej)

Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

Sprzedaż stanęła - co dalej vs bijemy rekordy sprzedaży - czy tak będzie w następnym tygodniu?
WEBINAR Z DNIA 24.03.2020

Planowanie scenariuszowe jest podstawą naszej MPM'owej działalności, ale  życie pokazuje, że  gotowość  na niespodziewane, o której  naszych Klientów uczymy, nie zawsze obejmuje wszystkie scenariusze.  

Obecnie mamy do czynienia z dwoma – skrajnie różnymi w skutkach -  scenariuszami:

  1. Klęska urodzaju - nikt nie przewidział, że w drugim tygodniu marca 2020 sprzedaż niektórych produktów wzrośnie o 100%. Czy jednak tak będzie w następnym tygodniu? Do czego mamy się przygotować w następnym miesiącu? A jak będzie wyglądał drugi kwartał?
  2. Zerowy popyt – sytuacja w firmach (i tych podejrzewamy jest większość), w których produkty, mimo że gotowe do odbioru nie interesują nawet tych, dla których zostały wyprodukowane! Klienci nie chcą rozmawiać o zamówieniach, mailowo informują lakonicznie, że to co zostało zamówione w poprzednim tygodniu... to jednak wstrzymajmy się z realizacją, nie rozpoczynajmy produkcji, bo i tak nie wiedzą "czy" i "kiedy" odbiorą.

Jeśli odnajdujesz się w którejś z tych dwóch sytuacji, albo obecnie realizujesz oba scenariusze jednocześnie - dołącz 24 marca do naszego moderowanego spotkania w sieci.

Poruszane zagadnienia:

  1. Dlaczego muszę znowu zacząć od prognoz i planów sprzedaży? Po co mam je weryfikować, skoro nikt nic nie wie?
  2. Dlaczego trzy prognozy/plany sprzedaży są lepsze niż jeden?
  3. Co mam z tym dalej zrobić - jak wykorzystać je w planowaniu przyszłości w tak niepewnych czasach?
  4. Jak nie utracić kontroli? Jak weryfikować, który scenariusz się sprawdza? Kiedy i jakie działania podejmować?

Termin: 24 marca (wtorek), dwie godziny do wyboru: 10.00 lub 13.00 - zrealizowany
Wartość: BEZPŁATNE
Czas trwania: 1,5 godz.
Forma: interaktywny webinar
Prowadzący: Konrad Grondek, Consultant MPM Productivity Management Sp. z o.o. APICS Lead CPIM Instructor, Jonah®

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami