Operacje
KONSULTACJE I WSPARCIE


Webinar z marca 2020

Zarządzanie łańcuchem dostaw w czasach koronawirusa

Wszyscy, którzy mieli do czynienia ze zintegrowanym planowaniem wiedzą,  jak istotny jest odpowiedni horyzont planowania i wybrany scenariusz dla firmy na czas gwałtownych zmian.
Dla nie do końca zaznajomionych z tematem  krótkie podsumowanie -  przeanalizuj swój rynek, skoryguj prognozy, opracuj scenariusze i realizuj wybrany.

Gdy już wiesz, jak chcesz obsłużyć popyt, czas na realizację planu. Zagrożeniem mogą być zatory płatnicze, dostępność zasobów, poziom zapasów - to moment, by zadbać o pełną analizę oraz kontrolę kosztów.

W obliczu pandemii dotychczasowe plany kontroli i zarządzania kosztami operacji są obciążone ryzykiem. Prognozowany popyt się załamał, a dostępność zapasów przestała być wystarczająca. Zaczyna się robić nerwowo, a brakuje  jasnych priorytetów. Gwałtowny przyrost kosztów uderza w Twój budżet.

Jeśli ten opis przypomina Ci Twoją obecną sytuację skorzystaj z naszych konsultacji i wsparcia z zakresu kontroli i zarządzania kosztami operacji.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji i wsparcia online z zakresu SCM - planowania, operacji i zapasów. Oferujemy udział w godzinnych indywidualnych warsztatach online „jeden-na-jeden” lub w małych grupach 3-4 osobowych.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: biuro@mpm24.com

Obecna sytuacja jest bardzo dynamiczna, więc musimy szybko reagować na pojawiające się wyzwania. Jest to praca w dużym pośpiechu i skupiamy się na gaszeniu pożarów a to powoduje, że czasami przestajemy patrzeć w przyszłość. (więcej)

Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

OPERACJE W CZASIE GWAŁTOWNYCH ZMIAN - KTÓRE KOSZTY REDUKOWAĆ I JAK?

WEBINAR Z DNIA 25.03.2020

Szybkie ograniczenie kosztów operacji – czy ograniczać, jak ograniczać i dlaczego.

Poruszane zagadnienia:

  1. EBIDTA, ROI, CashFlow; struktura kosztów - analiza sytuacji.
  2. Ryzyka wzrostu kosztów (brak ludzi - wynajęcie; za dużo ludzi - redukcje czasu pracy/zwolnienia); koszty transportu, koszty jakości, reklamacji, przezbrojeń).
  3. Możliwe wsparcie (5 filarów pomocy - zawieszenie składek, dopłaty do pensji, opóźnienie płatności rat kredytowych i inne).
  4. Strategie kontroli / redukcji kosztów.
  5. Dlaczego muszę znowu zacząć od prognoz i planów sprzedaży? Po co mam je weryfikować, skoro nikt nic nie wie?

Termin: 25 marca (środa), dwie godziny do wyboru: 10.00 lub 13.00 - zrealizowany
Wartość: BEZPŁATNE
Czas trwania: 1,5 godz.
Forma: interaktywny webinar
Prowadzący: Aleksander Okraska, Consultant MPM Productivity Management Sp. z o.o. 6σ Lean Green Belt, Project Manager i Konrad Grondek, Consultant MPM Productivity Management Sp. z o.o. APICS Lead CPIM Instructor, Jonah®

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami