Winkelmann Group

Winkelmann Group

„Szczerze mówiąc, tak dawno zaczynaliśmy naszą wspólną przygodę z MPM i planowaniem zintegrowanym, że trudno jest mi znaleźć dane wyjściowe do podsumowań. Z mojego punktu widzenia najważniejszy był efekt poukładania firmy wg założeń standardu APICS. I co może wielu dziwić: największy sukces, jaki w dużej mierze zawdzięczamy Wam, to wdrożenie SAP-a. Był to początek 2018 roku. Wszyscy w zespole ukończyli już pierwszy moduł szkoleniowy – SCM, dzięki czemu SAP w dużym stopniu odwzorował role uczestników i hierarchię planowania. Dobrze pamiętam te emocje u wszystkich. W efekcie, kiedy o 6:00 rano odpaliliśmy SAPa… zaczęliśmy normalnie pracować.  Bez ani 1% straty, zwłoki czy opóźnienia. Sami konsultanci SAPa byli zdziwieni - nie mieli wcześniej takiego przypadku.

Z trwałych umiejętności po szkoleniach z Wami cenię na pewno celne i wczesne przewidywanie koniecznych inwestycji na minimum 12-18 miesięcy w przód - wszystkie kierunki rozwoju oceniamy trafnie, z marginesem plus minus 5 miesięcy. Bazujemy na założeniach Resource plannigu (RP) i Rough-cut capacity planningu (RCCP), opierając się o prognozy, które na bieżąco korygujemy na podstawie ich błędu.

Stock accuracy też jest dużo lepszy. Zapasy na oparach? Dobrze, że te opary to dokładnie to czego potrzebujemy. W obszarze highrunnerów pracowaliśmy długie tygodnie na zapasie 1,3 dnia. Wszystko oparte na analizach wg standardów poznanych w MPM.

Można? Można.”

Damian Lichota

Operational Manager, Winkelmann Group

lipiec 2021

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami