Scanfil Polska

Scanfil Polska

Firma MPM od wielu lat prowadzi szkolenia dla naszych pracowników. Do tej pory korzystaliśmy wyłącznie ze szkoleń stacjonarnych, natomiast w dobie pandemii zdecydowaliśmy się na szkolenie online z zakresu Supply Chain Management (maj 2020).

Firma MPM indywidualnie podeszła do oczekiwań naszych pracowników i dostosowała program szkolenia względem ich wymagań.

Musimy przyznać, że początkowo nastroje były dość sceptyczne, pracownicy nie byli przekonani do formuły online, jednak po rozpatrzeniu „za i przeciw” zdecydowaliśmy się na organizację.

Szkolenie zostało przeprowadzone w siedmioosobowej grupie, na naszą prośbę trwało 4 dni. Poniżej kilka komentarzy bezpośrednio po szkoleniu, które mówią wszystko ;):

„Jeśli chodzi o szkolenie, to jestem zadowolona z jego przebiegu – naprawdę nie spodziewałam się, że forma online przebiegnie tak sprawnie, wydajnie i w ciekawy sposób.
„Jak widać da się, ale myślę, że dużo zależy też od grupy – nasza była dobrze zorganizowana i dobrze się współpracowało”
„Prowadzący również na plus, także ogólna opinia pozytywna. Dzięki!”
„Duży plus to forma materiałów - odpowiada mi typ "książka"....mam wstręt do "bindowanych" materiałów. Tutaj szacun za materiały w postaci książki.”
„Podobało mi się, trener przedstawił nam kilka ciekawych rzeczy, jestem zadowolona”.

Chętnie wystawiamy pozytywną rekomendację firmie MPM Productivity Management, cenimy ją za profesjonalizm, elastyczność oraz bezproblemową współpracę.
Dziękujemy i polecamy innym firmom.

Marta Warszewska – Dział HR
Jakub Juchner – Supply Chain Manager

Wielu pracowników naszej firmy wzięło w minionych miesiącach udział w szkoleniach prowadzonych przez MPM. Zainspirowały nas one do wdrożenia podejścia APICS w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa, takich jak planowanie produkcji, zarządzanie popytem klientów, zarządzanie zakupami, zarządzanie zapasami, a wszystko to spinamy w  S&OP. Stoimy obecnie na progu kolejnego dużego wzrostu naszej fabryki i rewidujemy dotychczasowe procesy. Wsparcie firmy MPM okazało się tu bezcenne. Zarówno profesjonalnie przeprowadzone i pełne merytorycznych  wskazówek szkolenia, jak i wsparcie ekspertów MPM podczas wewnętrznych warsztatów w firmie, na których spisywaliśmy na nowo nasze procesy.

Jakub Juchner, Supply Chain Manager
Scanfil Polska Sp. z o.o.

Od 2015 roku regularnie współpracujemy z MPM Productivity Management, a większość naszego Zespołu Łańcucha Dostaw uczestniczyła w szkoleniach APICS oferowanych przez MPM. Wiedza zdobyta podczas Szkoleń dostarczyła nam solidnych podstaw na temat tego, co robimy dobrze, a które procesy wymagają ulepszeń. Miło mi poinformować, że szkolenia zostały wysoko ocenione przez naszych specjalistów i zespół kierowniczy fabryki.

S&OP (Proces Planowania Sprzedaży i Operacji), nawet jeśli sam w sobie nie jest prosty, był dość łatwy we wdrożeniu (między innymi z uwagi na bezpośrednie zainteresowanie
i  zaangażowanie dyrektora fabryki). Proces ten sprawił, iż zidentyfikowaliśmy potrzebę zmiany naszego podejścia do MPS (Master Production Scheduling). (...)

Pełne referencje

Jakub Juchner, Supply Chain Manager
Scanfil Poland Sp. z o.o., Oddział w Sieradzu

Do kontaktu z MPM Productivity Management doszło dzięki rekomendacji znajomego. Szkolenia tej firmy podobno dostarczały dużo wiedzy i co było dla nas ważne, ta wiedza była usystematyzowana. Zapewniał to standard APICS, o którym wtedy jeszcze niewiele wiedzieliśmy. Skontaktowaliśmy się z Agatą Buszczak – Męciną i po dłuższej rozmowie byliśmy przekonani, że właśnie tego szukamy. Na pierwsze szkolenie organizowane przez MPM nie mogliśmy pojechać, więc swoje miejsca oddaliśmy dwóm innym osobom z naszej firmy. Kiedy wróciły, opowiadały same dobre rzeczy na temat szkolenia. To nas jeszcze mocniej zmobilizowało by spróbować.

Po naszym szkoleniu spotkaliśmy się razem z szefową Customer Service i działem HR w naszej firmie. Postanowiliśmy przeszkolić wybrane osoby. Skoro szczebel kierowniczy zdobywa nową wiedzę i gdy decyduje się na wdrożenie zmian według określonych standardów, warto by nasi podwładni mieli pojęcie o czym mówimy. Wytypowaliśmy wówczas cały Customer Service oraz wszystkich planistów produkcji. Wszyscy zaczęli od BSCM (obecnie SCM), a potem już indywidualnie dobieraliśmy każdemu kolejne szkolenia biorąc pod uwagę zakres jego obowiązków. Często dzwoniłem do Agaty czy Zbyszka i pytałem na jakie szkolenia wysłać poszczególnych pracowników. Podsumowując: 5 osób w Scanfilu zaliczyło cały cykl APICS, a pozostałe, około 40 osób - wybrane moduły.

Patrząc teraz z perspektywy czasu, za najważniejsze w całym procesie organizowanych szkoleń można uznać udział dyrektora zarządzającego. Dzięki temu, że rozumiał po co nam wdrożenia elementów ze standardów APICS, sama ich realizacja była znacznie łatwiejsza. Zdobyliśmy ważną wiedzę, a przyzwolenie dyrektora zarządzającego umożliwiało nam testowania jej w firmie. Wprowadziliśmy wspólny język. Ludzie z różnych działów potrafią się porozumieć. Udało się zlikwidować przysłowiowe „ściany” pomiędzy działem zakupów a Customer Service, między Customer Service a planistami. Wspólne szkolenia pokazały, że ktoś z innego działu wcale nie robi czegoś na złość, tylko, że to fragment pewnego procesu i ten ktoś może nie mieć wpływu na pewne kwestie.

Składając życzenia z okazji 20-lecia, musimy wspomnieć o atmosferze, która panuje w biurze MPM Productivity Management. Dziewczyny są zawsze uśmiechnięte. Człowiek za każdym razem jest ciepło i życzliwie przyjęty. Nigdy nie dało się odczuć, by ktoś z MPM miał gorszy dzień. Informacje dotyczące szkoleń otrzymujemy zawsze na minutę przed tym nim zdążymy o nich pomyśleć. Nigdy nie zdarzyło się tak, żebyśmy czegoś na temat szkolenia nie wiedzieli.

Dlatego niech atmosfera w MPM w biurze i na szkoleniach nigdy się nie zmienia. Życzymy też, żeby MPM utrzymał profesjonalizm prowadzenia szkoleń i konsultacji. Życzymy firmie ciągłego rozwoju, bo tym samym polska logistyka również się rozwija. A to oznacza, że stajemy się w tej dziedzinie coraz lepsi na świecie.

PIOTR OWCZAREK, Dyrektor Zarządzający / Managing Director 
JAKUB JUCHNER, Supply Chain Manager
2018

W dniach 9-10 lutego 2017 r. Pan Artur Halbe przygotował i z pełnym profesjonalizmem przeprowadził szkolenie „Warsztat Zakupów Operacyjnych” dla pracowników Działu Zakupów w Firmie Scanfil Poland Sp. z o.o., Oddział w Sieradzu.

W trakcie szkolenia Pan Artur dał się poznać jako osoba rzetelna, kompetentna, fachowa, z ogromnym poczuciem humoru, dzięki czemu spotkanie przebiegało w atmosferze przyjemnego relaksu z jednoczesnym poczuciem efektywnego pozyskania wiedzy w dziedzinie zakupów operacyjnych.

Pan Artur swoje doświadczenie przekazuje w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego uczestnika szkolenia. Tematy omawiane podczas szkolenia zostały ujęte w nowatorski i interesujący sposób, przez co znacząco podniosły poziom świadomości naszych pracowników, dlatego też z pełną odpowiedzialnością polecamy Pana Artura Halbe jako kompetentnego i rzeczowego partnera do współpracy oraz ogromnie dziękujmy za przeprowadzone szkolenie.

Sebastian Klimkowski, Kierownik Zakupów
Scanfil Poland Sp. z o.o., Oddział w Sieradzu

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn