Kradex

Kradex

Polecam firmę MPM Productivity Management Sp. z o.o. jako profesjonalnego dostawcę szkoleń w dziedzinie planowania produkcji i logistyki. Współpracujemy od 2016 r. i zdobyte doświadczenie okazało się bardzo przydatne przy modernizacji firmy.

Jednym z krytycznych obszarów była nasza gospodarka magazynowa – już szybka analiza wskazała, dla których produktów powinniśmy stosować strategię MTS, dla których ATO, a dla których MTO. Tak prosty zabieg usprawnił magazyn i pozwolił odzyskać sporo miejsca. Mimo, że nie jesteśmy dużą firmą, uważamy że przy takiej dynamice wzrostu jak nasza, im wcześniej wprowadzimy profesjonalne narzędzia zarządzania (np. S&OP) tym łatwiej będzie nam ich używać w przyszłości. Stąd nasz udział w szkoleniach BSCM, MPR i z prognozowania, a poznane metody sukcesywnie już wdrażamy do pracy, bo później będzie już tylko trudniej. Dzięki temu, kiedy zaraz po szkoleniach MPM rozpoczęliśmy negocjacje handlowe z globalnym (11 miejsce na świecie pod względem obrotów) dystrybutorem elektroniki, mogliśmy sprostać ich wymaganiom co do dostępności naszych produktów. Okazało się, że Brytyjczycy myślą i pracują dokładnie według zasad i norm, jakie były przedmiotem szkoleń. Bez tego typu informacji nie bylibyśmy wstanie zrozumieć ich potrzeb, a stary, mniej elastyczny system naszej logistyki nie byłby w stanie zapewnić oczekiwanych „lead-time’ów”.

Na wyróżnienie zasługuje również bardzo dobre nastawienie trenerów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym u innych klientów praktycznie pomagając nam rozwiązywać faktyczne problemy w naszej firmie.

Bezcenna jest też możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami szkoleń i praca na przykładach autentycznych problemów innych firm. Dzięki temu nie są to czysto akademickie wykłady, ale rzeczywiste i z potwierdzoną skutecznością przypadki wdrożenia narzędzi APICS. Poleciłem także firmę MPM naszemu największemu odbiorcy, po pierwsze wierząc w jego sukces, co z kolei spowoduje wzrost naszej sprzedaży, a po drugie dlatego, ze dzięki używaniu tych samych metod APISC liczę na osiągnięcie synergii działań”

Robert Radzikowski, Kradex, Dyrektor ds handlowych / Właściciel

05.2018