Browin

Browin

W dniach 07.12.2022 – 08.12.2022 w imieniu firmy Browin Sp. z o.o. Sp.K. miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu „Praktyczne warsztaty S&OP – Sales and Operations Planning” organizowanym w we Wrocławiu przez MPM Productivity Management Sp. z o.o.

Warsztaty prowadzone były przez p. Zbigniewa Sobkiewicza pełniącego funkcję Dyrektora Konsultingu w MPM Productivity Management Sp. z o.o. – konsultanta i trenera z 30-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw, optymalizacji zapasów, harmonogramowania produkcji oraz wdrażania procesu S&OP.

Niewątpliwą zaletą szkolenia było poprowadzenie go w formie warsztatów, co idealnie zbalansowało podbudowę teoretyczną z rzeczywistymi przykładami w formie „business case’ów” z różnych organizacjach oraz niezwykle cenną wymianą myśli uczestników szkolenia na bazie ich doświadczeń oraz codziennej pracy w obszarze wdrażania, rozszerzania i usprawniania procesu S&OP.

Kolejną mocną stroną warsztatów było „podejście scenariuszowe” w procesie S&OP zaprezentowane w praktyczny sposób przez p. Zbigniewa Sobkiewicza.  Pozwala ono organizacjom w dobie rosnącej, globalnej niepewności makroekonomicznej i szybko zmieniających się realiów rynkowych, tworzyć i wdrażać alternatywne warianty dostosowania działań operacyjnych względem istniejącego i przewidywanego popytu. Stanowi to niewątpliwą przewagę konkurencyjną, mogącą wyróżnić przedsiębiorstwo w kontekście szybkości i skuteczności działań w obszarze utrzymania/poprawy poziomu obsługi klienta (SLA) oraz utrzymywania zapasów na optymalnym poziomie.

Podsumowując – wspomniane wyżej warsztaty poszerzyły i ustrukturyzowały moją wiedzę  w obszarze skutecznego wdrażania S&OP nie tylko stricte na płaszczyźnie procesowo-narzędziowej, ale także w równie ważnym aspekcie pozyskiwania „stakeholderów i ambasadorów” wewnątrz organizacji, bez czego efektywna implementacji procesu jest niemożliwa.

Polecam warsztaty S&OP prowadzone przez MPM Productivity Management Sp. z o.o. oraz osobę p. Zbigniewa Sobkiewicza jako trenera każdemu, kto chce w swojej organizacji wdrażać i udoskonalać dalekowzroczne balansowanie strony popytowej i działań operacyjnych.

Błażej Jaskot, Kierownik ds. Planowania, Analiz i Statystyk, Browin Sp. z o.o. Sp.K.

12.12.2022

Bądźmy w kontakcie

Facebook LinkedIn