POLSKI PROFIL ZAWODÓW TFC GC

 

KONKURS: 4 OBLICZA MEDIOLANU

 

AVANTI MILANO!


PODEJMIJ WYZWANIE AVANTI MILANO I WYGRAJ DZIKĄ KARTĘ NA GLOBAL CHALLENGE SCM – TFC 2018 DLA SWOJEGO ZESPOŁU.


Weź udział w naszym konkursie, poznaj cztery oblicza Mediolanu – i pozwól, by ich stymulująca energia zagrzała Cię do boju. Naprzód!

 

POZNAJ CZTERY OBLICZA MEDIOLANU

SPROSTOWANIE NIEOCZEKIWANEMU

Wynieś zespół na poziom mistrzów Formuły 1! Przechyl szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki szybkiej reakcji na nagłe zmiany na torze. Naucz się, jak dostrzegać ich symptomy i porzucać zaplanowaną strategię na rzecz najbardziej optymalnego kursu! W symulatorze nieoczekiwane wydarzenia to norma, która pozwoli Ci opanować sztukę zarządzania ryzykiem i dynamicznego dostosowywania strategii – alla perfezione!

PRZEKRACZANIE SCHEMATÓW

Porzuć schematyczne myślenie jak Leonardo Da Vinci. Wypełnij luki w wiedzy, procesach, metodach działaniach dzięki innowacyjnemu spojrzeniu. W Global Challenge SCM masz szansę eksperymentować, drużynowo przekraczać schematy myślowe i odkrywać nowe drogi – con fantasia!

KREATYWNOŚĆ I WIZJONERSTWO

Poznaj sekret wielkich projektantów, którzy wyznaczają trendy i inspirują nimi cały świat. Przetestuj swoją kreatywność, pozwól sobie na wizjonerstwo i odważne decyzje… w bezpiecznym otoczeniu! W Global Challenge SCM wyznaczysz cel i wyprzedzając konkurencję sięgniesz po zwycięstwo – con corragio!

WSPÓŁZALEŻNOŚĆ I KOMUNIKACJA

Bądź jak wirtuoz zespołu La Scali. Łącz indywidualne zdolności z otwarciem na dialog, umiejętnością interpretacji i kompromisu. W Global Challenge SCM zrozumienie powiązań pomiędzy działami oraz rezygnacja ze swojego KPI na rzecz zespołu są kluczem… di successo!

 

POBIERZ:

SZCZEGÓŁY KONKURSU REGULAMIN KONKURSU

 

ZAGADKA 6!

Dzisiaj zagadka znowu wnikająca w szczegóły La Scali. Pytamy o wynik zadania matematycznego. Powinna pokazać się liczba całkowita, a dla polskiej edycji GC SCM nawet znacząca ;)

1. Do roku daty spektaklu inaugurującego działalność La Scali dodać rok śmierci człowieka, który wypowiedział takie zdanie: „Wychodzę właśnie z La Scali - dla mnie jest to pierwszy teatr na świecie, gdyż to w nim słuchanie muzyki sprawia największą przyjemność”.
2. Do rezultatu dodać rok, w którym zaproszono do La Scali pierwszego polskiego dyrygenta i do tego dodać 1.
3. Do rezultatu dodać wartość najwyższej ceny (podanej w walucie Euro) za jeden bilet na operę „Simon Boccanegra” autorstwa Giuseppe Verdiego wystawianą w La Scali (np. 8 lutego br.) pomniejszoną o 26.
4. Zsumować cyfry w liczbie wyniku i otrzymaną sumę podzielić na liczbę zadań, które tutaj przed Wami postawiliśmy :)

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 19 stycznia do godziny 12.00.

Pamiętajcie, że najszybsza odpowiedź będzie premiowana upominkiem. Powodzenia!

 

ZAGADKA 1 ROZWIĄZANA!

Pan Robert Jękot z firmy Nexteer jako pierwszy podesłał prawidłową odpowiedź. Gratulujemy! Upominek wyślemy pocztą. I zachęcamy wszystkich do śledzenia sekcji "Avanti Milano". Kolejna zagadka już niebawem :)!
 

MĄDROŚĆ TO CÓRKA DOŚWIADCZENIA (LEONARDO DA VINCI)

ZAGADKA 2 ROZWIĄZANA!

Tym razem pierwsza prawidłowa odpowiedź przyszła do nas z firmy Pepsico Logistyka Sp. z o.o. 
Rozwiązanie zagadki to: "Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach". Upominek trafi do Pana Pawła Kaczmarzyka. Gratulujemy!


KRYTYKUJ PRZYJACIELA W CZTERY OCZY, A CHWAL PRZY ŚWIADKACH (LEONARDO DA VINCI)

ZAGADKA 3 ROZWIĄZANA!

W listopadzie obliczem Mediolanu została moda. I tym razem pierwsza prawidłowa odpowiedź przyszła do nas z firmy Pepsico Logistyka Sp. z o.o. :). Pan Paweł Kaczmarzyk po raz kolejny wykazał się szybkością! Upominek w drodze. Gratulacje! 

Bohaterką naszej zagadki była Coco Chanel, której butik oczywiście można znaleźć także w Mediolanie.

A oto rozwiązania: 

• Ile kobieta ma lat?
Kobieta ma tyle lat, na ile zasługuje.
• Co musi mieć kobieta?
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok.
• Czym jest szczęście?
Szczęście – ani dobrobyt, ani przyjemność, ani żądza, ani zadowolenie, ani radość, ale trochę tego wszystkiego naraz.
• Co dziś jest ładne, ale za kilka lat będzie brzydkie a to co dziś brzydkie, za kilka lat będzie ładne?
Moda – to, co dziś ładne, ale za kilka lat będzie brzydkie. Sztuka – to, co dziś brzydkie, ale za kilka lat będzie ładne.

 

ZAGADKA 4 ROZWIĄZANA!

Prada - Osoba A – studiowała na Uniwersytecie Mediolańskim / w Mediolanie ma siedzibę jej fundacja, która istnieje od ponad 20 lat
Versace - Osoba B – jej pierwsza kolekcja została zaprezentowana w mediolańskiej Galerii Sztuki / współpracowała z teatrem La Scala
Armani - Osoba C - studiowała na Uniwersytecie Mediolańskim / marka tej osoby związana jest z mediolańskim koszykarskim klubem
Dolce - Osoba D – przyjechała do Mediolanu rozpocząć własną karierę / nauczyła się szyć już w wieku 6 lat
Gucci - Osoba E – była stewardem w Orient Expressie na trasie Paryż – Sankt Petersburg / zmarła w Mediolanie

Tym razem pierwsza prawidłowa odpowiedź przyszła do nas z firmy LUG Light Factory Ltd. Upominek trafi do Pani Anny Kmito. Gratulujemy!

 

ZAGADKA 5 ROZWIĄZANA

Tematem zagadki była tym razem muzyczna twarz Mediolanu. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rebusowi udało nam się wciągnąć Was w mały fragment historii La Scali. Rozwiązaniem jest cytat jednego z wielkich kompozytorów:

"Kopiować prawdziwe – to rzecz dobra, ale wymyślać prawdziwe – lepsza, dużo lepsza!" (Giuseppe Verdi).

Zadanie do najprostszych nie należało, a najszybciej uporała się z nim Pani Agnieszka Przepióra z firmy Pepsico Logistyka. Gratulujemy, upominek w drodze :)!

KOLEJNA ZAGADKA NIEBAWEM!


Patronat honorowy Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2018

 

 


Patroni medialni Global Challenge SCM - The Fresh Connection. Mediolan 2018.