Aktualności 2019

Konferencja Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

Udział w konferencji wylosowali:

  • Dorota Jurek, European Demand Planner, International Paper, Kraków
  • Beata Bogusz, Manager ds. Finansów i Prognozowania, GAMET S.A., Toruń
  • Agnieszka Łapot, Human Resources Director, ALUPROF S.A., Bielsko-Biała
  • Łukasz Skraburski, Production Logistic Manager, The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o., Stanowice
  • Magdalena Kostjan, Logistics Departament, Electrolux Poland Sp. z o.o., Żarów

Wszystkim z Państwa biorącym udział w naszym konkursie dziękujemy za przyłączenie się do wspólnej zabawy i życzymy MIŁEGO DNIA!

Zarządzanie Łańcuchem Dostaw - to konferencja poświęcona praktykom w dziedzinie planowania i sterowania produkcją. Logistyka, produkcja i zarządzanie (praktyka i teoria) wypracowały szereg skutecznych działań, które zapewniają prawidłowy przebieg procesów biznesowych, przepływ dóbr ułatwiający podejmowanie decyzji w organizacjach i całym łańcuchu dostaw. Rozwijająca się gospodarka i dynamiczny rynek sprawia iż reguły ewoluują i rozwijają się.

Celem konferencji jest:

  • pokazanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze logistyki
  • przedstawienie funkcjonalności systemu oraz praktycznego podejścia do problemu planowania wykorzystania zasobów firmy
  • pokazanie właściwego proces prognozowania popytu i jakie są konsekwencje błędów
  • optymalizacja działań łańcucha dostaw - prognozy i budżety sprzedaży potrzebne do określenia zasobów dla dystrybucji
  • metody stosowane w logistyce - Just in Time, Lean Manufacturing, Kaizen - efektywne wykorzystania sieci operatora logistycznego w dystrybucji produktów
  • optymalizacja procesów magazynowych i transportowych redukująca koszty bez obniżania poziomu obsługi klienta
  • outsourcing logistyczny i nowoczesne narzędzia controllingowe sposobem na optymalizację kosztów
  • ISO 28000

Pierwszego dnia konferencji (07 lutego) zapraszamy do udziału w prelekcji naszego Dyrektora Konsultingu – Zbigniewa Sobkiewicza, CPIM Master Instructor (APICS).

Niepewność i skuteczność, czyli jak planować, gdy popyt jest zagadką?

Obecny czas, to dla wielu firm okres wychodzenia z kryzysu. Często towarzyszy mu nagłe przebudzenie klientów i gwałtowny wzrost popytu. Z drugiej strony dotkliwie odczuwane są problemy z dostawcami, którzy w poprzednim roku dramatycznie obniżyli swoje zdolności produkcyjne, a wielu z nich po prostu upadło. Opóźnienia dostaw, pogorszenie jakości produkcji, nieaktualność wielu parametrów (jak np. czas dostawy) rykoszetem trafia w popyt. Bywa, że po fali dużych wzrostów nagle sprzedaż zaczyna maleć. Jest to czas wychodzenia z kryzysu. Czas niepewności. Prognozowanie i planowanie nie są procesami przewidzianymi do działania tylko w czasach spokojnych. To właśnie teraz przyszedł moment, w którym te procesy mogą w znacznym stopniu przyczynić się do przekucia niepewności w skuteczność, a ostatecznie w sukces tych, którzy się nie boją zarządzać nieznanym. W oparciu o przykłady własne i przemysłowe prowadzący prelekcję zilustruje autorską metodę planowania scenariuszowego, której udało się w ciągu ostatnich 24 miesięcy przetrwać trudną próbę ogniową kryzysu.

Drugiego dnia (08 lutego) zapraszamy do udziału w warsztatach naszego ternera: Konrada Grondka.

Wspólny plan gry w firmie, czyli Sales & Operations Planning.

W jaki sposób plan strategiczny jest przekładany na bieżącą działalność firmy? W jaki sposób różne, partykularne cele działów zamienione są w wspólny plan gry całej firmy? W jaki sposób ustalić priorytety w firmie i „trzymać się” ich przez kolejne dni? Odpowiedź jest jedna: S&OP. Planowanie sprzedaży i operacji to bardzo proste narzędzie... które jest bardzo trudne do wdrożenia. Przyczynia się do sukcesu wdrażania kolejnych inicjatyw, takich jak Lean Manufacturing, TOC, optymalizacja zarządzania zapasami i inne. Uczestnikami i użytkownikami S&OP są osoby z najwyższego kierownictwa firmy – delegowanie zadań w tym przypadku, nie jest wskazane.

Warsztat będzie składał się z następujących sesji warsztatowych:

  1. Wstęp do Sales & Operations Planning.
  2. Struktura i logika S&OP.
  3. Etapy wdrożenia narzędzia.
  4. Doskonalenie procesu S&OP.

Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną przykłady udanych wdrożeń z różnych branż, a uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu S&OP.

* Rozwiązanie krzyżówki

Firma MPM Productivity Management nie ponosi odpowiedzialności za odwołanie, bądź przesuniecie terminu konferencji przez organizatora.

Szczegóły udziału w konferencji u Organizatora:
Nowoczesna Firma
Koordynator Sprzedaży
Marcin Piotrowski
marcin.piotrowski@nf.pl
tel. +48 22 314 14 16
biuro@mpm24.com

Kalendarz
i zapisy
Zapisz się
do newslettera
Skontaktuj
się z nami