GLOBAL CHALLENGE – THE FRESH CONNECTION. LIZBONA 2017 

"ZŁOTO DLA ZUCHWAŁYCH"

SCM DREAM TEAM. EXPLORE. EXPERIENCE. EXCEED.

Weź udział w największym wyzwaniu Supply Chain Managment na świecie: Global Challenge – The Fresh Connection.

Zbierz załogę, pokonaj rywali, wzmocnij swoje umiejętności i wygraj wyjazd do Lizbony!

 

CZYM JEST GLOBAL CHALLENGE - THE FRESH CONNECTION?

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection (TFC). Innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection), produkującym soki owocowe.

Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.

Wyobraź sobie, że…:

  • pracujesz w firmie produkcyjnej, która nie jest w stanie zrealizować strategii firmy na poziomie taktycznym
  • Twoja firma boryka się z myśleniem silosowym, nie potrafi utworzyć połączeń pomiędzy rolami w łańcuchu wartości
  • chcesz optymalnie współpracować ze swoimi odbiorcami, w celu zwiększenia także ich efektywności

… i stwórz zespół zarządzający firmą The Fresh Connection. Zespół zarządzający posiada cztery funkcje:

  • Vice-Prezes ds. zakupów: odpowiedzialny za wybór właściwych dostawców i uzgadnianie umów SLA (Service Level of Agreement) z dostawcami, w tym możliwych wariantów współpracy.
  • Vice-Prezes ds. operacji: musi zadecydować o pojemności w magazynach i pomieszczeniach produkcyjnych i zatwierdzać inwestycje w linii butelkowania i mikserów. Wprowadza szereg projektów doskonalących. Odpowiedzialny również za outsourcing.
  • Vice-Prezes ds. łańcucha dostaw: zarządza zapasami (zapas bezpieczeństwa i ustawienia wielkości partii), interwały na produkcji i zamrożony okres produkcji.
    Vice-Prezes ds. sprzedaży: uzgadnia SLA (Service Level of Agreement), zarządza portfolio produktów i klientów, prognozuje popyt i może wprowadzać nowe koncepcje współpracy.

Decyzje podejmowane przez uczestników powinny być efektem analizy rzeczywistości firmy TFC. Sukces będzie dopiero wtedy osiągnięty, gdy wszyscy uczestnicy zespołu połączą swoje priorytety w jeden cel. W miarę jak symulacja ewoluuje staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.  

O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

 

TEGOROCZNA EDYCJA ZAWODÓW ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W DUCHU PONIŻSZEGO HASŁA: 

Innovate and create a multichannel, world class supply chain.

Dziś coraz mniej firm dostarcza swoje produkty jednym kanałem dystrybucji. Nawet zwykły podział na kanał tradycyjny (hurtownie) i kanał nowoczesny (sieci handlowe) jest coraz rzadszy. Od produkcji na magazyn po projektowanie na zamówienie wdziera się coraz powszechniej e-commerce. Ale czy to ostatnie słowo? A nawet jeśli – jak razem spiąć zakupy, magazyny, produkcję, sprzedaż  z tak zróżnicowanymi kanałami dystrybucji?

PO CO CZEKAĆ – SPRAWDŹ SIĘ I WYGRAJ FINAŁ W LIZBONIE!

 

 

Zapytaj o demo:

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać dostęp do bezpłatnego demo prosimy o kontakt z nami:

Zapytaj o DEMO


Patronat honorowy The Fresh Connection - Global Challenge

 

 


Patroni medialni The Fresh Connection - Global Challenge

 

 

 

 

POLSKI PROFIL ZAWODÓW TFC GC